Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Viļņā grib ieviest īpašu sabiedriskā transporta biļeti stāvparku lietotājiem un 365 dienu biļeti

Viļņā iecerēts no jūlija ieviest īpašu atvieglotu sabiedriskā transporta biļeti stāvparku lietotājiem, kā arī 365 dienu biļeti, daļai biļešu pazemināt cenas, bet daļai - nedaudz paaugstināt.

Šie Viļņas pašvaldības satiksmes uzņēmuma «Susisiekimo paslaugos» plāni gan vēl jāapstiprina galvaspilsētas pašvaldības padomei.

Kā pastāstījusi uzņēmuma direktore Modesta Gusaroviene, tiks ieviesta biļete stāvparku lietotājiem, kas, atstājuši savu automobili, varēs vienu diennakti izmantot pilsētas sabiedrisko transportu tikai par diviem eiro. Šāda cena noteikta, izvērtējot nepieciešamo degvielas patēriņu un maksu par auto novietošanu pilsētas centrā.

Trīs pirmos stāvparkus pie Viļņas svarīgākajām satiksmes artērijām pašvaldība plāno atvērt jūnijā un līdz nākamā gada oktobrim izvērtēt, kā šī sistēma darbojas, bet vēlāk varētu tikt ierīkoti vēl vismaz 20 tādi stāvparki.

«Autovadītāji varēs novietot mašīnu stāvparkā un ceļu turpināt sabiedriskajā transportā. Šo stāvparku mērķis būs pamudināt autovadītājus nedoties ar personisko transportlīdzekli uz pilsētas centru un tādējādi mazināt sastrēgumus un piesārņojumu. Ietaupīs arī paši autovadītāji - viņiem nebūs jāmaksā nodeva par transportlīdzekļa novietošanu pilsētas centrā,» skaidrojusi Gusaroviene.

Pēc viņas teiktā, vietas pirmajiem stāvparkiem izraudzītas «ātro» sabiedriskā transporta maršrutu tuvumā, kur autobusiem paredzētas īpašas prioritāras braukšanas joslas.

Stāvparkos tiks ierīkotas automātiskās kases, un lietotāja biļete būs integrēta mobilajā aplikācijā «m-ticket».

Viļņas mērs Remiģijus Šimašus žurnālistiem norādījis, ka ar pirmajiem trim parkiem, protams, nepietiks, un jau nākamajā pavasarī varētu sākties jaunu stāvparku iekārtošana.

Viļņas sabiedriskā transporta biļešu sistēmā paredzēti arī citi jaunievedumi. Tiks ieviesta piecu dienu biļete, kas maksās 12 eiro un īpaši noderēs cilvēkiem, kuri galvaspilsētā strādā piecu dienu darba nedēļu, kā arī biļete vienam gadam, ko varēs iegādāties par 310 eiro.

Kā norādījusi Gusaroviene, iegādāties gada biļeti būs aptuveni par desmitdaļu lētāk, nekā pirkt mēnešbiļetes, taču lielākas atlaides uzņēmums nesola, jo vēlas uzturēt sev stabilu ieņēmumu līmeni.

Pašlaik Viļņā var iegādāties vienas, trīs, 10, 30 un 270 dienu biļetes. Pārskatot cenas, nedaudz dārgākas acīmredzot kļūs vienas, trīs un 10 dienu biļetes, kas galvenokārt orientētas uz galvaspilsētas viesiem - lēsts, ka tās izmanto tikai 1,6% pasažieru.

Paredzēts, ka par mēnešbiļeti turpmāk būs jāmaksā par četriem eirocentiem vairāk - tieši 29 eiro, savukārt ilgāka termiņa biļetes kļūs lētākas, un gada biļete ļaus ietaupīt 38 eiro gadā.

Tikmēr 30 un 60 minūšu biļešu cenas ierosināts noapaļot attiecīgi no 64 uz 65 eirocentiem un no 93 līdz 90 eirocentiem.