Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Satraucoši skati Lucavsalas peldvietā

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes glābēji šodien Lucavsalā sniedza glābšanas darbu paraugdemonstrējumu. Pārvaldes galvenais speciālists-glābējs Aleksandrs Timoškevičs  pastāstīja, ka pēc scenārija nelaimes gadījumā ir divi cietušie - viens ar dzīvības pazīmēm, kurš turas virs ūdens, un otrs, kas jau ir zem ūdens.

Cietušajam, kurš turas virs ūdens, glābēji sniedz palīdzību, nogādā viņu krastā un veic reanimācijas pasākumus līdz ierodas NMPD vai parādās dzīvības pazīmes. Savukārt cietušā, kas ir zem ūdens, meklēšanai nepieciešams piesaistīt RPP ūdenslīdējus.

Timoškevičs pastāstīja, ka Latvijā ūdens nav caurspīdīgs un tajos redzamība ir tuva nullei. Meklēšanas darbu laikā virs ūdens tiek izlikts karogs, kas brīdina citus ūdens satiksmes dalībniekus par notiekošajiem ūdenslīdēju darbiem. Turklāt darbojas arī RPP ūdens satiksmes kontroles grupas ekipāža, kas nodrošina perimetra apsardzi un brīdina citus ūdens satiksmes dalībniekus par to, ka tiek veikti ūdenslīdēju darbi.