Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāriem naudu nenoņems, bet domās, kā veselības aprūpi sasaistīt ar nodokļu nomaksu

Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītā Veselības darba grupa turpinās diskusijas par veselības aprūpes sasaisti ar nodokļu nomaksu, par to pēc divu stundu garās sēdes žurnālistus informēja Kučinskis.

Premjers atklāja, ka darba grupa nesprieda par konkrētu veselības nozares finansējuma avotu, tomēr tā bija vienisprātis, ka budžetā papildus resursi netiks meklēti.

«Vairs nedebatēsim par naudas noņemšanu pensionāriem, bet domāsim, kā veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu samaksu. Domāsim šajā virzienā,» sacīja Kučinskis.

Viņš gan atturējās sniegt detalizētāku informāciju, jo darba grupā panākta konceptuāla vienošanās, tomēr konkrēts piedāvājums vēl tiks meklēts. Kučinskis tikai piebilda, ka plānotās reformas veselības finansējumā nenozīmēs izmaiņas nodokļos.

Arī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) žurnālistiem norādīja, ka šodien darba grupā panākta vienprātība par to, ka jāturpina diskusijas par veselības aprūpes sasaisti ar nodokļu nomaksu, bet tā ir tikai «zaļa ideja».

«Veselības aprūpe ir jāsaista ar sociālajām iemaksām, jo tad varētu redzēt statistiku, cik daudz veselības pakalpojumu saņēmēju ir nodokļu maksātāji. Tāpat tas būtu papildus ieguvums, jo cilvēki saprastu, kāpēc jāmaksā sociālās iemaksās,» teica finanšu ministre.

Veselības ministre Anda Čakša pēc darba grupas sēdes atklāja, ka diskusijas par veselības nozares finansējumu norit profesionāli, un ministrei ir sajūta, ka nepieciešamais papildus finansējums tiks atrasts.

«Šodien izskanēja dažādi priekšlikumi un risinājumi, bet konkrētāk runāsim nākamnedēļ Nacionālajā veselības dienestā, lai skaidri parādītu, kādā veidā veselības aprūpē tiek veikta uzskaite un kontrole, kādi pakalpojumi tiek sniegti,» atzina Čakša.

Savukārt labklājības ministrs Jānis Reirs (V) žurnālistiem stāstīja, ka premjera vadītajā darba grupā tika piedāvāti dažādi varianti veselības finansējuma pieauguma nodrošināšanai, tomēr tika panākta vienošanās, ka jebkāda budžeta pārdale neradīs papildus līdzekļus veselības nozares finansējuma palielināšanai.

Kā ziņots, valdība 9.maijā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotās valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, tomēr atsevišķiem jautājumiem, piemēram, veselības nozares finansējumam, risinājums vēl tiks meklēts.

Līdz šim izskanējušas dažādas versijas par iespējamo finansējuma avotu veselībai, tostarp minēta sociālo iemaksu likmes palielināšana.