Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No «Latvijas attīstībai» rindām izslēdz vēlēšanu sarakstos iekļautu «Ušakova fanu»

Pāris nedēļas pirms pašvaldību vēlēšanām un neilgi pēc deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas no partijas «Latvijas attīstībai» (LA) rindām izslēgts Rolands Pogulis, kurš ir iekļauts LA un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) kopīgajā sarakstā pašvaldību vēlēšanās Rīgā, tomēr nicīgi izteicies par saraksta līderi, Rīgas mēra amata kandidātu Mārtiņu Bondaru (LRA), raksta «Neatkarīgā».

Pogulis sociālajā tīklā «Facebook» bija ierakstījis: «Ne tikai es, zināmi cilvēki nebalsos par Bondaru kā mēru. [..] Es esmu liberālis, bet tas nenozīmē, ka Rīgā labs mērs jāmaina pret sliktu, un ne jau es viens tā domāju.»

Pogulis LA ir kopš tās dibināšanas 2013.gada decembrī. Nākamā gada janvārī viņš sācis strādāt «Rīgas namu pārvaldniekā» kā projektu vadītājs, bet jau pirmajā darba gadā kļuvis par Finanšu analīzes nodaļas vadītāju un iepirkumu komisijas locekli. Nedaudz vēlāk viņš paplašinājis savas kompetences un kļuvis arī par neapdzīvojamo telpu iznomāšanas komisijas locekli, bet kopš pagājušā gada Pogulis ir Rīgas Centrāltirgus finanšu direktors.

Ņemot vērā gana straujo karjeru ar Nila Ušakova vadīto Rīgas domi cieši saistītajos uzņēmumos, LA līderim Jurim Pūcēm radušās aizdomas, ka partijas biedra pēkšņo pozīcijas maiņu veicinājuši politiskie konkurenti no «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai». «Ir divas versijas par notikušo. Labticīgā pieļauj, ka viņa vadība viņa dalību mūsu sarakstā uztvērusi kā problēmu un izdarījusi spiedienu, un viņš izrādījās vājš. Otra versija pieļauj, ka tas ir apzināti plānots, ka viņš ir piedalījies plānā, lai mūsu rindās ievietotu kurmi,» sacījis Pūce.

Savukārt Pogulis aizdomas par to, ka viņš nodevis partijas intereses cerībā saglabāt amatu Centrāltirgū, noraidījis: «Es kandidēju vēlēšanās un loģiski balsošu par sarakstu, kuru pārstāvu. Ja es tikšu ievēlēts Rīgas domē, es neatbalstīšu Bondara kunga kandidatūru, zinot, ka nedz viņa mērķi ir saistīti ar Rīgas domi, nedz viņa kompetence ir piemērota šim darbam.»