Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas dzimtsarakstu nodaļa līgavai sabojā kāzu dienu

Laulībām ikviena cilvēka dzīvē vajadzētu būt vienam no skaistākajiem brīžiem. Nepatīkamus mirkļus savā laulību ceremonijas dienā Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā piedzīvojusi kāda rīdziniece, proti, vēloties salaulāties ar savu izredzēto - Nigērijas pilsoni, sievietei izteiktas pat tik nepatīkamas piezīmes, kā: «Varējāt braukt precēties uz Āfriku!»

Laulību reģistrācija ar ārzemnieku - nigērieti, notikusi šā gada maijā. Sieviete, kā tas ierasts šādās reizēs, mēnesi iepriekš iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus dzimtsarakstu nodaļā. Tā kā viņas līgavainis ir Nigērijas pilsonis, iesniegta arī uzturēšanās atļauja.

Sieviete savu sāpīgo pieredzi izklāstījusi sūdzību portālā «sudzibas.lv».

«Svinību dienā ieradāmies Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā. Pirms svinīgās ceremonijas no mums un lieciniekiem tika paņemtas pases, lai ievadītu informāciju laulību apliecības sagatavošanai. Tad arī sākās problēmas, proti, viņu klasifikatorā neuzrādot tādu tautību, kāda ir manam līgavainim. Darbinieki piedāvāja ierakstīt «nezināma tautība», pret ko iebildām,» savu sāpi stāsta sieviete.

Līgava neslēpj, ka kāzu diena pamazām tika izbojāta: «Pēc mirkļa visā šajā procesā pievienojās dzimtsarakstu nodaļas vadītāja vietnieks Miervaldis Jenčs, uzspiežot savus skaidrojumus un izsakot aizskarošus komentārus, piemēram: «Es esot varējusi braukt precēties uz Āfriku!» Pēc visiem birokrātiskajiem procesiem man paziņoja, ka nav jau nekas traks, ja laulības apliecībā neparādās tautība,» raksta sieviete.

Viņa arī atklāj, ka laulību liecinieks bijis ārzemnieks un ceremonijas laikā izskanējis nekorekts jautājums - «Vai laulību apliecības var uzticēt lieciniekiem?»

Lai gan turpmākie kāzu dienas notikumi esot kompensējuši Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļā piedzīvoto, pēc nepatīkamās pieredzes līgavai radies jautājums - «Kāpēc visu šo procesu vajadzēja? Kāpēc bija nepieciešams bojāt kāzu dienu?»

Lai noskaidrotu radušās situācijas detaļas, portāls Apollo sazinājās ar Rīgas domi, kuras pakļautībā atrodas Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļa.

Rīgas domē mums paskaidroja, ka minētais pārpratums, visticamāk, radies tehniskas kļūmes rezultātā. «Šobrīd Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki pārbauda, kāpēc tautību klasifikatorā norādīto tautību šajā gadījumā nevarēja atrast. Visticamāk tehnisku iemeslu dēļ sistēma nebija atjaunota,» skaidro Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Attiecībā uz konkrēto situāciju, Rīgas pilsētas Vidzemes dzimtsarakstu nodaļas darbinieki paskaidrojuši, ka gadījumos, kad kaut kādu iemeslu dēļ tautību nevar ierakstīt, ir iespēja atstāt neaizpildītu šo lauku vai ierakstīt tekstu «nezināma», kas arī tika izdarīts. Tas neesot obligāti aizpildāmais lauks, un tiek paskaidrots arī apmeklētājiem - ka tautība laulības apliecībā netiek rakstīta.

«Minētā tikšanās noritējusi diezgan nervozā gaisotnē, tādējādi ļoti iespējams, ka abas puses viena otru pārpratušas. Jebkurā gadījumā Nodaļas darbinieki un pašvaldība izsaka nožēlu un atvainojas jaunajam pārim, ka bija jāpārdzīvo nepatīkami brīži laulības reģistrācijas dienā. Nodaļā strādā pieredzējuši un profesionāli darbinieki, kuri vienmēr ir korekti un saprotoši pret saviem apmeklētājiem. Šis gadījums būs atgādinājums, ka jābūt iecietīgiem, pacietīgiem un ļoti uzmanīgiem,» skaidro Vidauskis.