Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākti regulāri prāmju pārvadājumi starp Ziemeļkoreju un Krieviju

Ceturtdien pirmais pasažieru - kravas prāmis veiksmīgi veicis braucienu no Ziemeļkorejas uz Krieviju. Prāmis trešdien «Man Gyong Bong» atstāja Ziemeļkorejas ostu Rasonā un aptuveni plkst. 8.00 no rīta tas ieradās Krievijas tālu austrumu pilsētā Vladivostokā, vēsta CNN, atsaucoties uz TASS. 

Šis brauciens iezīmēja sākumu iknedēļas pasažieru - kravas reisiem starp Krieviju un Ziemeļkoreju. Tiek norādīts, ka pirmajā braucienā devās 40 pasažieri.

«Tie bija Krievijas pilsoņi, kuri atgriežas no Ziemeļkorejas, tūristi no Ķīnas,» teica prāmja operatora īpašniekkompānijas «Investstroytrest» direktors Mihails Hmeļs. Hmeļs norādīja, ka prāmis no Vladivostokas atgriezīsies Ziemeļkorejā 19. maijā. Kompānija norāda, prāmi izmantos galvenokārt Ķīnas tūristi, kuriem nu būs iespēja apmeklēt Krievijas Primorjes apgabalu un Ziemeļkoreju vienā ceļojumā.

Iepriekš regulārs transports starp abām valstīm bija iespējams ar dzelzceļa vai gaisa transporta palīdzību. «Man Gyong Bong» ir pirmais prāmis, kas regulāri savienos Krieviju un Ziemeļkoreju.

«Rasonas - Vladivostokas starptautiskais tūristu laineris darbosies, pateicoties Ziemeļkorejas un Krievijas valstu pūlēm. Tas būs pozitīvs faktors, attīstot abu valstu jūras transportu, ekonomisko sadarbību un tūrismu starp abām valstīm,» teikts Ziemeļkorejas ziņu aģentūras KCNA oficiālajā ziņojumā.

Tiek skaidrots, ka prāmis starp abām valstīm ir «tikai bizness». Neraugoties uz to, ka pēdējā Ziemeļkorejas raķešu izmēģinājumā palaistā raķete piezemējās tuvu Krievijas robežām, abu valstu attiecības nav saasinājušās.

Tiesa Krievijas prezidents Putins paziņoja, ka «šāds izmēģinājums ir bīstams», taču arī brīdināja Rietumus, ka «ir jāizbeidz Ziemeļkorejas iebiedēšanu». Ziemeļkorejai ir 17 kilometrus gara sauszemes robeža ar Krieviju.