Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nevalstiskā organizācija palīdz no Čečenijas aizbēgt tur vajātajiem gejiem

Krievijas nevalstiskā organizācija «Krievijas LGBT tīkls» pēdējā pusotra mēneša laikā palīdzējusi no Čečenijas aizbēgt 40 gejiem, kuri tur tiek vajāti, vēsta Krievijas medijs «Meduza».

Deviņi no šiem cilvēkiem jau pametuši Krieviju.

Pēc palīdzības organizācijā vērsušies jau vairāk nekā 80 cilvēki, norādīja «Krievijas LGBT tīkls» vadītājs Igors Kočetkovs.

Viņš informēja, ka Čečenijā vajāto geju aizbraukšana no Krievijas kavējas, ņemot vērā sarežģījumus ar dokumentu noformēšanu.

Francijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kopienas pārstāvji saistībā ar Čečenijā notiekošo geju vajāšanu, iesūdzējusi Čečenijas līderi Ramzanu Kadirovu Starptautiskajā Krimināltiesā.

Krievija gan pagājušajā gadā atteicās kļūt par šīs tiesas locekli.

Aprīlī Krievijas laikraksts «Novaja Gazeta» plašā publikācijā vēstīja par homoseksuālu vīriešu vajāšanu Čečenijā.

Medija rīcībā esošā informācija liecina, ka Čečenijā esot aizturēti aptuveni 100 par homoseksuāliem uzskatīti vīrieši, kuri ievietoti īpašos «geju cietumos». Laikraksts arī noskaidrojis, ka trīs vismaz homoseksuāli vīrieši Čečenijā tikuši nogalināti.

Komentējot informāciju par geju vajāšanu, Ramzana Kadirova preses pārstāvis iepriekš izceicies, ka vardarbība pret gejiem Čečenijā neesot iespējama, jo Čečenijā geju nemaz neesot.

«Novaja Gazeta» publikācija piesaistīja arī starptautiskās sabiedrības uzmanību, vairākām aktīvistiem uzskatot, ka Kremlis «pieverot acis» uz Čečenijā notiekošo.