Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pašvaldība sākusi likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu; daži riteņbraucēji mēģina to nepieļaut

Rīgas domes dienesti šajā pēcpusdienā sākuši aizkrāsot naktī nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu Brīvības ielas posmā starp Artilērijas un Tallinas ielu, novēroja aģentūra LETA.

Tomēr šobrīd darbs nenotiek, jo to mēģina kavēt aptuveni 15 velobraucēji. Patlaban velobraucēji stāv ielas malā, kā arī ir izvietojuši piecus velosipēdus uz nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas. Līdz ar to domes darbinieki patlaban gaida, kad brauktuve tiks atbrīvota.

Notikuma vietā atrodas arī Pašvaldības policijas, taču arī tās darbinieki neveic nekādas darbība.

Sociālajos tīklos veloaktīvisti izsludinājuši «Brīvības ielas velojoslas svētkus» un raksta, ka nepieļaus velojoslas aizkrāsošanu, kamēr netiks uzradīts dokuments ar saskaņojumu par joslas likvidēšanu.

Jau ziņots, ka naktī uz piektdienu Rīgā, Brīvības ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai, abās brauktuves pusēs ir veikta nesankcionēta velojoslas apzīmējumu uzklāšana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola.

Viņa sacīja, ka Ceļa likumā ir noteikta kārtība, kādā tiek saskaņotas un veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgā, turpretim nesaskaņota un patvaļīgi mainīta satiksmes organizācija var apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus. Ceļu satiksmes nelaimes gadījumā nesankcionētās darbības veicējs pat var tikt saukts pie kriminālatbildības.

Rīgas Pašvaldības policijā par patvaļīgu ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšanu ir sākusi administratīvo lietvedību. Policija pašlaik skaidro, kurš nesankcionētās darbības ir veicis, lai attiecīgo personu varētu saukt pie atbildības, teica Ahuna-Ozola.