Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Vērienīgākās speciālo operācijas spēku mācības Baltijas reģionā

Šodien 19. maijā, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš Lietuvā apmeklēja starptautisko speciālo operāciju spēku mācību «Flaming Sword 2017» noslēgumu, portālu Apollo informēja Aizsardzības ministrijā. 

Mācības notika no 1. līdz 19.maijam un tajās piedalījās arī Latvijas Speciālo uzdevumu vienība un Zemessardze.Mācību viesu dienu apmeklēja arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš un Speciālo uzdevumu vienības vadības grupas pārstāvji.

Apvienotās speciālo operāciju spēku mācības «Flaming Sword“ pirmo reizi pēc Lietuvas bruņoto spēku Speciālo operāciju spēku iniciatīvas notika 2012.gadā.

Viens no nozīmīgākajiem Latvijas un Lietuvas līdzšinējās sadarbības piemēriem speciālo operāciju jomā ir Latvijas karavīru dienests Lietuvas speciālo operāciju spēku kaujas grupas «Aitvaras“ sastāvā starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Tā bija pirmā reize, kad Lietuvas Speciālo operāciju spēku kaujas grupā tika iekļauti citu valstu karavīri. Latvijas un Lietuvas sadarbība aizsardzības jomā vienmēr ir bijusi ļoti cieša. Līdz ar Baltijas valstu neatkarības atgūšanu aizsākās arī militārā sadarbība starp sauszemes, gaisa, jūras un speciālo operāciju spēkiem, tādējādi sekmējot spēku un resursu savietojamību.