Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konflikts Bauskā: Valsts policija ierosinājusi disciplinārlietu pret diviem policistiem

Par notikušo konfliktu 27. maija agrā rītā pie kādas spēļu zāles Bauskā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē ierosināta disciplinārlieta pret divām Valsts policijas amatpersonām par neprofesionālu rīcību konflikta atrisināšanā, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Ilze Jurēvica.

Abi policisti uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināti no amata pienākumu pildīšanas. Izmeklēšana disciplinārlietā turpinās.

Kā vēstīts, pēc 27. maija rītā notikušā incidenta Bauskā Valsts policijā, papildus divām uzsāktajām lietvedībām par konfliktu spēļu zālē un vēlāk pie tās stāvlaukumā, tika uzsākta arī pārbaude par policistu rīcību situācijas atrisināšanā.

Pārbaudes laikā tika pieņemti paskaidrojumi no notikumā iesaistītajām personām, kā arī skaidroti notikušā apstākļi, apkopojot pieejamos video materiālus gan no konflikta spēļu zālē, gan no stāvlaukuma iepretim spēļu zālei, kur konflikts izcēlās no jauna.

Lai arī izmeklēšana disciplinārlietā turpinās, jau tagad, iepazīstoties ar pārbaudes laikā gūtajiem materiāliem, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde guva apstiprinājumu tam, ka video redzamā Valsts policijas amatpersona ar kolēģi, kura tajā brīdī dienesta automašīnā pieņēma paskaidrojumu no spēļu zāles apsarga, konflikta atrisināšanā rīkojušies neprofesionāli.

Sestdienas rītā sociālajā tīklā «Facebook» tika ievietots video, kurā redzami trīs, acīmredzot, konfliktējoši vīrieši pie lielveikala Bauskas centrā. Viens no vīriešiem ir tērpts policijas formastērpā, bet divi - civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautē otru, kurš paliek guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video redzams, ka sitējs pamet notikuma vietu un pievienojas grupiņai citu cilvēku.

Arī vīrietis policijas formastērpā nevis izšķir konfliktu, pēc sitiena aiztur sitēju vai sniedz palīdzību nokautētajam, bet gan iesēžas policijas automašīnā. Aptuveni minūti garajā video nav redzams, ka policijas auto pamestu notikuma vietu.

Video autors bija norādījis, ka tas filmēts Bauskā, taču nebija precizējis, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.