Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

16 miljoni pieaugušo amerikāņu domā, ka šokolādes pienu iegūst no brūnām govīm

7% pieaugušo amerikāņu uzskata, ka šokolādes piens tiek iegūts no brūnām govīm, liecina ASV iedzīvotāju veiktās aptaujas rezultāti. 

Tādējādi 16,4 miljoni amerikāņu nezina, ka šokolādes piens tiek izgatavots pienam pievienojot kakao un cukuru, raksta ASV laikraksts «The Washington Post».

Iedzīvotāju aptauja veikta pēc ASV Piena nozares Inovāciju centra pasūtījuma.

Pārtikas nozares eksperti norāda, ka šī aptauja ir kārtējais apliecinājums tam, ka lielai daļai amerikāņu nav pilnīgi nekādu zināšanu par lauksaimniecību un to, kā pārtika tiek audzēta, ražota un nogādāta veikalos.

Šāda situācija skaidrojama ar to, ka liela daļa cilvēku, galvenokārt pilsētās, pārtiku ir pieredzējusi tikai kā rūpniecības produktu, nevis kā augu vai dzīvnieku, no kā pārtikas produkti top.

Saskaņā ar iepriekš veiktajām aptaujām, daļa iedzīvotāju domā, ka viens no izplatītākajiem augļiem ASV ir apelsīnu sula, savukārt viens no populārākajiem dārzeņiem ir kartupeļi frī un čipsi.