Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Pastaiga pa kūstošā Atabaskas ledāja zilajām ledus alām

Atabaskas ledājs tiek uzskatīts par populārāko Ziemeļamerikā un vienu no ievērojamākajiem visā pasaulē. Tā platība vēl šobrīd ir apmēram seši kvadrātkilometri. Apmeklējot šo ledāju, interesentiem iespējams paviesoties arī tā alās, kur paveras elpu aizraujošs skats - ledus iekrāsojies koši zilā krāsā un uz alas sienām redzamas interesantas formas.

Ziemas laikā temperatūra šajās alās ir zem nulles, tāpēc tās ir pilnīgi droši apskatīt. Savukārt vasaras periodā alās var kļūt bīstami, jo pastāv risks, ka tās var sabrukt.

Fotogrāfe Klāra Gamito (Clara Gamito) kopā ar draugiem bija devusies aplūkot šo ievērojamo apskates objektu un dalījusies ar iespaidīgām fotogrāfijām.

«Man nav vārdu, lai aprakstītu, kādas bija sajūtas būt iekšā ledus alā, kas atrodas ledājā. Tas bija lieliski un bija jūtams adrenalīns,» par sajūtām stāsta Klāra. «Par laimi laikapstākļi bija pietiekami auksti, lai varētu tajās ieiet bez riska. Iekšā ala nebija pārāk dziļa un tajā nebija iespējams ieiet dziļāk par astoņiem metriem.»

Ņemot vērā to, ka ala ir garena, lielākoties tajā bijis grūti stāvēt taisni. Lielākā daļa fotogrāfiju uzņemtas brīdī, kad Klāra bija ietupusies ceļos augstākajā alas daļā.

Lai arī Atabaskas ledāja platība ir apmēram seši kvadrātkilometri, tas pamazām sāk kust - gada laikā tā platība samazinās par apmēram pieciem metriem, ziņo «Rex Features».