Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēršu cīņu laikā iet bojā matadors

Miris Spāņu matadors Ivans Fandinjo, kuru Francijas arēnā līdz nāvei nobadīja vērsis pēc tam, kad matadors neveiksmīgi aizķērās pats aiz sava sarkanā apmetņa, raksta Lielbritānijas medijs  «The Telegraph».

Šī ir jau otrā matadora nāve pēdējo 12 mēnešu laikā, jo pagājušā gada jūlijā līdzīgā veidā bojā gāja matadors Viktors Bario (Victor Barrio).

Uzreiz pēc negadījuma, Fandinjo no arēnas iznesa viņa kolēģi. Turpat arēnas palīgtelpās tika veikta pirmā neatliekamā palīdzība, pēc kuras Fandinjo tika aizvests uz tuvējo slimnīcu. Par spīti tam, Fandanjo slimnīcā nonāca jau miris.

36 gadus vecā matadora pēdējie vārdi ātrās palīdzības mašīnā bija: «Pasteidzieties, es mirstu.»

Huans del Alamo, matadors, kurš pēc Fandinjo neveiksmes nekavējoties nogalināja vērsi, televīzijā teica: «Man trūkst vārdu. Es tam nespēju noticēt. Viņš bija ārkārtīgi sabadīts un cieta lielas sāpes, tomēr mēs nevarējām iedomāties, ka viņš aizies no mums. Tas viss notika tik ātri.»’

Spānijas avīzē «El mundo» rakstīts, ka Fandinjo uzreiz pēc negadījuma piedzīvoja divas sirdstriekas. Diemžēl, pēc otrās sirdstriekas viņu reanimēt vairs neizdevās.

Fandinjo priekšgājējs matadors Bario, kurš nomira jūlijā, bija pirmais upuris vēršu cīņās kopš 1985. gada un izraisīja lielu ažiotāžu sabiedrībā par to, cik ētiska ir šī nodarbe.