Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai Everests ir sarucis? Nepāla plāno vēlreiz mērīt tā augstumu

Nepālas pētnieki divu gadu laikā plāno vēlreiz izmērīt Everesta augstumu, jo tiek uzskatīts, ka pateicoties 2015. gada aprīļa zemestrīcei Nepālā, tas ir kļuvis mazāks, ziņo «BBC».

Nepālas mērniecības departaments apgalvo, ka iepriekš izmērītais kalna augstums - 8848 metri - ir mainījies. Tiek arī uzskatīts, ka dēļ zemestrīcēm Everests ir minimāli mainījis savu ģeogrāfisko atrašanās vietu.

Divus gadus ilgais pētījums, atklās ne tikai Everesta jauno augstumu un atrašanās vietu, bet arī to, kā pasaules augstāko kalnu ietekmē klimata izmaiņas.

Sākumā mērījumi tiks izdarīti no trīs pozīcijām apkārt kalnam, taču beigās tiks pieaicināti šerpas, kuriem būs jānogādā mēraparāti arī kalna virsotnē, lai būtu iespējams izdarīt kopsavilkumu un secinājumus.

Tomēr Nepāla nav vienīgā valsts, kas nolēmusi vēlreiz izmērīt Everesta augstumu. Arī Indiešu mērnieki ir sasparojušies un nolēmuši vēl ātrāk nekā Nepāla pierādīt Everesta saraušanos.

Vēl viens no perifērajiem mērķiem, kas ietilpst Nepāliešu ambīcijās, ir pierādīt, ka pēdējais alpīnistu šķērslis, pirms Everesta virsotnes jeb slavenais «Hilarija slieksnis», ir nobrucis. Šādu minējumu pagājušajā mēnesī izteica britu alpīnisti, lai gan pastāv iespēja, ka šis klints izvirzījums ir vienkārši apsnidzis un tādēļ nav redzams.