Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā radīta galda spēle atzīta par pasaulē labāko spēli bērniem

Pirmdien, 19. jūnijā, Hamburgā, Vācijā tika paziņoti pasaulē prestižākās galda spēļu balvas «Spiel des Jahres» ieguvēji bērnu spēļu kategorijā «Kinderspiel des Jahres». Par gada labāko galda spēli bērniem tika atzīta Latvijā radītā galda spēle «Ice Cool», ko izdevis «Brain Games,» portālam «Apollo» vēsta tā pārstāvji.

22. maijā tika paziņots, ka «Ice Cool» ir nominēta kā viena no trim gada labākajām bērnu galda spēlēm. Šī nominācija to jau iecēla bērnu galda spēļu panteonā. Taču 19. jūnijs, kad apbalvošanas ceremonijā Hamburgā, Vācijā «Ice Cool» ieguva galveno balvu, kļuva par spēles panākumu virsotni.

Uz apbalvošanas ceremoniju bija ieradušies arī spēles autori no Latvijas: Egils Grasmanis, Jānis Grunte, Edgars Zaķis un Reinis Butāns. Kopā šie četri darboņi strādā ar pseidonīmu Brian Gomez, ko varam lasīt uz spēles kastes vāka. Savukārt spēles ilustrators ir Latvijā zināmais mākslinieks Reinis Pētersons.

Viens no spēles radītājiem un «Brain Games» valdes priekšsēdētājs Grasmanis «Spiel des Jahres» balvu pielīdzina ASV kinoakadēmijas balvai «Oscars»: «Mums bija liels prieks un lepnums jau brīdī, kad uzzinājām, ka «Ice Cool» nominēta kā viena no trim gada labākajām bērnu galda spēlēm. Saņemt galveno balvu patiesi ir milzīgs gods - tā ir augstākā atzinība mūsu spēles kvalitātei un vērtībai. Kaut kas tads notiek vienreiz mūžā! Esam lepni, ka nu Latvijas vārdu pasaulē nes arī galda spēles.»

«Spiel des Jahres» (Gada labākā spēle) ir apbalvojums galda un kāršu spēlēm, kas tika radīts 1978. gadā un šobrīd tiek uzskatīts par pasaulē prestižāko apbalvojumu galda spēļu nozarē.

«Spiel des Jahres» mērķis ir apbalvot dizainā un kvalitātē izcilas spēles, kas izdotas pēdējo 12 mēnešu laikā Vācijā, kas ir viena no lielākajām un senākajām galda spēļu industrijām. Nominācija «Kinderspiel des Jahres (Gada labākā spēle bērniem) tika ieviesta 1989. gadā.

Spēles aizraujošākais elements ir veids, kā pingvīnu figūriņas tiek virzītas pa spēles laukumu – spēlētāji var likt tām slīdēt, virpuļot, atsisties pret sienām un pat lēkt tām pāri. Spēlei ir arī unikāls laukuma izkārtojums 3D formātā, ko veido kastes, kas pēc spēles beigām sakārtojamas viena otrā un kopā veido kompaktu iepakojumu vienā kastē. «Ice Cool» ir galda spēle 2-4 spēlētājiem no 6 gadu vecuma, un vienas izspēles vidējais laiks ir 30 minūtes. Katrā raundā viens no spēlētājiem ir pingvīnu ķērājs, kamēr pārējie pingvīni cenšas izspraukties cauri durvīm un noķert zivis. Uzvarētājs ir spēlētājs ar lielāko punktu skaitu uz zivju kartītēm.