Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maksātnespējas administrācija tiesai nosūtījusi pieteikumus par Sprūda, Krūma un Durevska atcelšanu no viņu procesiem

Maksātnespējas administrācija (MNA) pagājušajā nedēļā tiesai nosūtīja pieteikumus par maksātnespējas procesa administratoru Māra Sprūda, Naura Durevska un Ilmāra Krūma atcelšanu no viņu procesiem.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja MNA vadītāja Inese Šteina, 16.jūnijā tiesai nosūtīti visi 46 pieteikumi par šo administratoru atcelšanu no viņu lietvedībā esošajiem maksātnespējas procesiem.

«Mēs sagaidām tiesu operatīvu rīcību,» piebilda Šteina.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa trešdien, 21.jūnijā, izvērtēs sūdzības par apcietinājuma piemērošanu saistībā ar «Trasta komercbankas» lietu no amata atstādinātajiem maksātnespējas administratoriem Naurim Durevskim, Mārim Sprūdam un Ilmāram Krūmam.

Tiesā aģentūrai LETA apstiprināja, ka plkst.10 izvērtēs Krūma sūdzību, bet plkst.12.30 Sprūda un Durevska sūdzības.

MNA administratorus pagājušajā nedēļā atstādināja no amata. Šie lēmumi ir pārsūdzami tiesā.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 9.jūnijā nolēma piemērot apcietinājumu maksātnespējas procesa administratoriem Durevskim, Sprūdam un Krūmam un finansistam Jorenam Raitumam. Pēc pāris dienām policija Raitumu atbrīvoja un piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo «Trasta komercbanku».

Otrajā lietā figurē Durevskis, par kura inkriminēto noziegumu nekas pašlaik nav zināms.

Pagājušā nedēļā tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu «Dzimtā sēta» un «Peltes īpašumi» maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.