Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmēja paziņa gadiem ilgi izvairās atdot 158 000 eiro parādu

Kāda Liepājas uzņēmēja paziņa gadiem ilgi izvairoties atdot parādus 158 000 eiro apmērā, pirmdien vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu».

Liepājnieks Aleksandrs 2006. gadā savam paziņam Andrim, kurš arī ir uzņēmējs, aizdevis 50 000 eiro. Paziņa uzrakstījis parādzīmi un viņam piederošā māja kalpojusi kā aizdevuma ķīla.

Kad pēc trim gadiem parādu joprojām neesot atdevis, vien maksājis aizdevuma procentus, Aleksandrs lūdzis sākt atdot pamatsummu, taču paziņa atbildējis, ka viņam esot problēmas, kuru risināšanai nepieciešams vēl 38 000 eiro aizdevums.

Apmaiņā pret parādzīmi, ka kredīta nodrošināšanai ir visa naudas aizņēmēja kustamā un nekustamā manta, 2009. gadā Aleksandrs aizdevis vēl 38 000 eiro, taču arī tos paziņa neesot atdevis.

Pēc kāda laika paziņa lūdzis aizdot vēl 70 000, solot visu naudu trīs gadu laikā atdot. Aleksandrs noticējis un aizdevis atkal.

Parādnieks procentus turpinājis maksāt, bet no pamatsummas atdošanas izvairījies. Kopā esot palicis parādā 158 000 eiro.

Aleksandrs noskaidrojis, ka pirms aizņemties naudu otro reizi, Andris noslēdzis Laulības līgumu, saskaņā ar kuru, māja jau piederējusi viņa dzīvesbiedrei.

Tikmēr Andra sieva raidījumam norādīja, ka visa nauda esot atdota un Andris vairs neko neesot parādā.

Aleksandrs vērsies policijā taču kriminlāprocess atteikts, ar pamatojumu, ka tas ir civiltiesisks strīds.