Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizvien nav izdevies pilnībā likvidēt plastmasas krāvumu ugunsgrēku Jūrmalā

Aizvien nav izdevies pilnībā likvidēt vakar Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlušos paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ugunsdzēsēji turpina darbu ugunsgrēka vietā. Pirmdienas rītā plkst.5.17 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, tomēr dzēšanas darbi vēl turpinās, otrdien vakarā informēja VUGD.

Otrdienas rītā ugunsgrēks joprojām nav pilnībā likvidēts, informēja VUGD.

Kā otrdienas rītā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja VUGD priekšnieks pulkvedis Oskars Āboliņš, ugunsgrēka dzēšana risinās jau vairāk nekā 30 stundas un šobrīd ugunsgrēka vietā darbu turpina 12 ugunsdzēsēji.

Jau ziņots, ka 18.jūnijā pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, aizdegoties plastmasas krāvumiem. Kopējā plastmasas krāvumu degšanas platība bija 12 000 kvadrātmetri jeb 1,2 hektāri.

Dzēšanas darbos vienlaikus iesaistījās aptuveni 50 VUGD ugunsdzēsēji-glābēji, kuriem palīgā tika nosūtīti arī divi «Latvijas Dzelzceļa» ugunsdzēsības vilcieni un divas Valsts meža dienesta ugunsdzēsības autocisternas, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

VP sākusi kriminālprocesu par šo ugunsgrēku.

Valsts vides dienestā (VVD) skaidroja, ka izgāztuvē bija uzkrātas aptuveni 23 tonnas atkritumu. Dienesta darbinieki norādīja, ka uzņēmums «Prima M» nebija saņēmis atbilstošas atļaujas darbību veikšanai ar atkritumiem un, līdz ar to, darbojās nelegāli. Tāpat dienestā jau iepriekš ir saņemtas sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem par smakām, kukaiņiem un žurkām. VVD bija izdevusi rīkojumu izvest nelikumīgi glabātos atkritumus no teritorijas līdz 1.jūnijam, bet uzņēmējs šo lēmumu pārsūdzēja. Neraugoties uz šīm darbībām centrālā struktūrvienība atstāja lēmumu negrozītu un atkritumi bija jāizved līdz 24.jūnijam.