Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atklājums Ķīnā: Virszemē iespaidīgi dzīvokļi, pagrabā istabiņas bez logiem par 18 eiro mēnesī

Ķīnas metropolē Pekinā kādas daudzdzīvokļu mājas pagrabā izveidota pazemes mājvieta, kurā dzīvo aptuveni 400 cilvēki. Sestdien valsts radio atklāja, ka pastāv vairākas tādas mājas, kurās ir istabas bez logiem. No šiem pagrabiem ir tikai viena - avārijas izeja, vēsta BBC. 

Ķīnas Nacionālais Radio norādījis, ka dzīvokļu īpašniekiem «Julong Gardens» kompleksā radušās aizdomas, ka viņi sāka pamanīt arvien vairāk nepazīstamas sejas savas mājas tuvumā. Nedaudz vēlāk daudzdzīvokļu mājas pagrabā atklāts pazemes mājokļu komplekss.

Šajā kompleksā telpa ir sadalīta ar strādniekiem pašu nepieciešamo - ar virtuvēm, dzīvojamajām istabām, pat ar smēķēšanas telpu. Iedzīvotāji bija galvenokārt migranti, kuru dzīves apstākļi ir krasi atšķirīgi no tiem iedzīvotājiem, kas dzīvo «Julong Gardens» virszemē.

Pašlaik nav zināms, vai šīs telpas ir legālas, vai arī tās ierīkojuši paši migranti.

Jau 2015. gadā varasiestādes veica pamatīgus reidus, kuros vairāk nekā 120 000 cilvēku tika izdzīti no vairāku māju pagrabiem, un tas tika darīts drošības apsvērumu dēļ. Migranti izvēlas šādas mājvietas, jo ir pievilcīga to cena - istaba izmaksā aptuveni 18 eiro mēnesī. Tiek norādīts, ka īres dzīvokļi Pekinā maksā vidēji 600 eiro mēnesī, kas ir aptuveni 60% dārgāk nekā 2010. gadā.

Daudzi vietējie iedzīvotāji nesaprot, kādēļ Pekinā ir šādi apstākļi. «Kādēļ Pekinā jābūt tādā saspiestībā? Es nesaprotu. Pekina gaida tevi (bet lasies, ja tev nav naudas),» joko vietējie iedzīvotāji.