Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehijas paviljonā dominē nākotnes lidmašīna

Centrālais Čehijas EXPO paviljona apskates objekts ir sporta lidmašīna, kura tiek pilnībā darbināta ar elektroenerģiju. Līdzās nākotnes tehnoloģijām apmeklētājiem tiek piedāvāts arī otrs valsts lepnums – alus.

Čehijas EXPO paviljons ir būvēts ar vērienu – 3,8 miljonu eiro lielās investīcijas atspoguļo valsts uzņemto attīstības kursu pretim nākotnei. Paviljona galvenais apskates objekts ir viena no trim pasaulē eksistējošām sporta elektrolidmašīnām. Tās veidotāji ir pārliecināti, ka ar elektrību darbināmas lidmašīnas atradīs savu vietu arī aviācijā.

Ne mazāk būtiskas ir arī citas čehu tehnoloģijas, kuras ir izstādītas EXPO paviljonā un tiek plaši izmantotas visā pasaulē. Viens no piemēriem ir inovatīvie un pasaulē lielākie reduktori, kas tiek izmantoti modernu vēja ģeneratoru būvniecībā. Savukārt Čehijā ražotās viedās mājas ne tikai taupīs energoresursus, bet pašas tos spēs saražot ar inovatīvu saules paneļu palīdzību.

Čehija ir izslavēta arī ar savu virtuvi un paviljona apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt tradicionālos ēdienus un izslavētos alu. Čehi ir pasaulē lielākie alus dzērāji, izdzerot vidēji 142,6 litrus uz vienu iedzīvotāju.