Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līgo ceļvedis: Zaļumballes un koncerti dabā Latvijas lielākajās pilsētās

23.jūnijā visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tiks svinēts Līgo vakars - tiek dziedātas dziesmas, pīti vainagi, kurti ugunskuri un dejots līdz rītausmai. Tiem, kas vēl nav izlēmuši, kā šogad pavadīt šos svētkus, esam apkopojuši pasākumu ceļvedi Latvijas lielākajās pilsētās.

Jelgava

Jelgavā 23. jūnijā notiks Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde R.Blaumanis «Skroderdienas «Silmačos». Pasākums norisināsies Jelgavas pasta salā, dzīvojot līdzi Silmaču saimei un tās viesiem. Sirdis maldīsies, līdz atradīs īsto ceļu un pāri, kuriem būs jādabonas, kā arvienu dabūsies! Līgotāji - teātra aktieri, Tautas deju ansamblis «Lielupe» dejotāji un, protams, brīnišķīgie Jelgavas skatītāji. Ieeja - bezmaksas.

Rēzekne

23. jūnijā no plkst. 15.00 aicinām līgot Rēzeknes Festivāla parkā (Pils ielā 17) – pēcpusdienā kopā ar Rēzeknes kolektīviem siesim sieru un rotāsimies, vakarā Ogres Tautas teātris priecēs ar R. Blaumaņa izrādi «Skroderdienas Silmačos», un pēc tam degsim Jāņuguni, vērosim uguns skulptūru «Gailis» un dejosim līdz Jāņu rītam.

Plkst. 20.00 Ogres tautas teātris priecēs ar Rūdolfa Blaumaņa lugas «Skroderdienas Silmačos» izrādi. Rūdolfa Blaumaņa lugas «Skroderdienas Silmačos» pirmizrādei šogad svinam 115. gadadienu un visā Latvijā malu malās ar jaunu sparu skan iemīļotās Blaumaņa sirsnīgās kuplejas.

Pēc izrādes plkst. 22.00 iedegsim Jāņuguni un kopā ar kapelu «Dziga» (vad. Dace Baltkāje) izlocīsim kājas latvju dančos. Nu jau vairākus gadus pēc kārtas mākslinieks Gundars Kozlovskis pārsteidz ar uguns skulptūru, arī šoreiz plkst. 23.30 pļavā pie Rēzeknes upes spīdēs šim gadam ļoti atbilstoša uguns skulptūra «Gailis», bet īsākās nakts zaļumballi no plkst. 24.00 spēlēs grupa «Covers Crew» no Rēzeknes. Līgo pasākumi Rēzeknes Festivāla parkā bez maksas.

FOTO: Foto: Evija Trifanova/LETA

Ogre

Ogres novada Kultūras centrs aicina Līgo svētkus svinēt Ogrē un novadā. Pļavā aiz Ogres novada Kultūras centra norisināsies Līgo zaļumballe kopā ar grupu «Tirkizband» un muzikālo apvienību «Rēzus pzotīvs». Darbosies arī āra kafejnīca. Līgo pasākumi ir bez maksas.

Tukums

Uz lustīgu līgošanu zaļumballē, piektdien 23.jūnijā pulksten 22:00 aicina arī Durbes estrāde (Mazā Parka iela 1, Tukums) ar pasākumu «Visi tūdaļ dejot nāks, tiklīdz Ojārs spēlēt sāks»! Būs krāšņāko ziedu un kuplāko Jāņu vainagu vērtēšana. Pasākuma laikā darbosies arī bufete.

Talsi

Talsenieki šogad Līgo svētkus aicina svinēt pilsētas laukumā pie Talsu tautas nama, kur saskatās Talsu un Vilkmuižas ezeri. Līgotājus priecēs Rojas amatierteātris ar lugu «Trīnes grēki». Dejas no vērienīgā deju uzveduma «Lec saulīte» dejos «Talsu Kurši» un «Delveri», bet līgo dziesmas izdziedās koris «Uz augšu».

19.00Pilsētas laukumā Talsos notiks Līgo svētku pasākums «Līgojam Talsos». 22.00 Līgo balle ar grupu «No Boundaries» un DJ Igoru. Ieeja bez maksas.

Liepāja

Liepājnieki un pilsētas viesi aicināti svinēt Līgo svētkus Liepājas koncertestrādē «Pūt, vējiņi», bet Pāvilostas Upesmuižas estrādē šajā vakarā būs Pāvilostas amatierteātra uzdevums «Nekur tā neiet kā pasaulē». Līgo svētki pie Priekules kultūras nama sāksies kā joku spēle ar dziesmām un dančiem pēc Blaumaņa lugas motīviem, ko izspēlēs paši priekulnieki «Trīnes grēki ar dabūšanos». Priekules novada Gramzdas Mācītāja parkā suminās Līgas un Jāņus, pacels valsts karogu un kopīgi iedegs lielo svētku ugunskuru. Gramzdas amatierteātris līgotājus iepriecinās ar situāciju komēdiju «Meitiņa».

FOTO: Foto: Edijs Pālens/LETA

Ventspils

Līgo vakarā Reņķa dārzā, Ventspilī, norisināsies koncertuzvedums «Suitu mēle». Ventspils novada Popes kultūras namā ielīgošana būs kopā ar folkloras kopu «Pūnika», bet Vārvē notiks pasākums, kam dots nosaukums «Nakts ieskandināšana».

Kuldīga

Kuldīgas Pilsētas estrādē Dailes teātra aktieri un draugi aicinās uz saulgriežu koncertuzvedumu «Īs(t)a pamācība mīlēšanā». Tas ir jautrs un mūsdienīgs stāsts par papardes zieda meklējumiem ar varenu līgošanu un kopā dziedāšanu. Savukārt Līgo vakars Kuldīgā tiks sagaidīts Pilsētas dārzā ar teatralizētu uzvedumu «Tautiešam roku devu pašā Līgo vakarā». Lūkošanu, līdzināšanu, mārtošanu un līgošanu izspēlēs, izdejos un izdziedās etnogrāfiskais ansamblis Suitu sievas, deju kopa «Bandava», jauniešu teātris «Focus» un folkloras kopa «Nārbuļi».

Daugavpils

Vasaras saulgriežu svētkus arī šogad aicina svinēt zaļumos – Višķu brīvdabas estrādē pašā Luknas ezera krastā! Būs koncerts un balle, alus un siera degustācija, zāļu tirdziņš, amatnieku un mājražotāju piedāvājumi, ugunskurs un līksmība. Šogad Daugavpils novada vērienīgākais Jāņu pasākums atkal pārsteigs ar teatralizētu uzvedumu «Kazimirs Adamovičs maina profesiju», kur jau no iepriekšējā gada Jāņiem visiem labi pazīstamais kolhoza priekšsēdētājs Kazimirs Adamovičs pastrādās pavisam negaidītus brīnumus – nopirks laika mašīnu un dosies uz laimīgo nākotni, lai varētu sarīkot visiem kolhozniekiem lustīgus svētkus. Bet laika mašīnā kaut kas sagāja greizi…

Pasākumu vadīs un nerimstošu jautrību nodrošinās Daugavpils teātra aktieri Ritvars Gailums un Kristīne Veinberga, koncertā laika mašīnā ceļos Tihovsku ģimene, Dubnas un Ambeļu folkloras kopas, vokālais ansamblis «Anima Corde», deju grupa «Rodeo meitenes», vokālais ansamblis «Mōls», deju studija D&D, «Laimas muzykanti». Pēc saulrieta - zaļumballe ar «Laimas muzykantiem» un grupu «Kruīzs».

FOTO: Foto: Evija Trifanova/LETA

Siguldā

23.jūnijā plkst. 22.00 Siguldas pilsdrupu estrādē aicinām piedzīvot muzikālu brīvdabas koncertuzvedumu «Streiča kinonakts mistērija». Līgo vakarā Siguldas pilsdrupu estrāde pārtaps par filmēšanas laukumu un ikviens, kurš šeit ieradīsies, varēs izbaudīt visizsmalcinātākos «latviešu kino virtuves» noslēpumus. Koncertuzvedumā piedalīsies izcili latviešu aktieri, bet Jāņuguni iedegs pats Jānis Streičs.

Caur latviešu dižā kinomeistara Jāņa Streiča dažādu laiku populārākajām kinofilmu melodijām, dejām, fragmentiem, atmiņām, smieklīgiem atgadījumiem, filmu citātiem, kuri nu jau kļuvuši par klasiku, kopā ar teātru un kino aktieriem, dziedātājiem un dejotājiem, izdzīvosim Jāņu nakts mistēriju, kura var notikt tikai un vienīgi gada visīsākajā naktī Siguldā un tikai un vienīgi – filmēšanas laukumā!

Kino orķestris pianista Jura Kristona vadībā kopā ar postfolkloras grupu «Rikši» rūpēsies par labskanību un īpašām kino melodiju apdarēm, kuras izdziedās aktieris un Latvijas Nacionālās Operas un Baleta tenors Juris Jope; operdziedātāja un mūziklu aktrise, mecosopārns Baiba Renerte, kā arī atraktīvais folklorists un dziedātājs Ēriks Zeps. Īpašu dzirksti uzšķils dejotāji horeogrāfes Ievas Kemleres vadībā, bet kinonakts vadītāju lomās iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Uldis Anže un Indra Burkovska.

Pēc koncertuzveduma lustīga zaļumballe kopā ar dziedātāju Daini Skuteli.

Jēkabpils

Jūrmalas teātra uzvedums «Mana sirds ir pūra lāde, kurā katru brīdi, kad vien gribu, nobēdzinu… savu sirdspuķīti» Krustpils brīvdabas estrādē 23. jūnijā plkst. 17.00 Jēkabpilī ieskandinās Līgo svētkus!

Jēkabpils Kultūras pārvalde kopā ar Jūrmalas teātri šajos Līgo svētkos aicina ikvienu, kas nopietni apņēmies samīlēties un varbūt pat sievu vai vīru atrast, uz lustīgu koncertizrādi «Mana sirds ir pūra lāde, kurā katru brīdi, kad vien gribu, nobēdzinu… savu sirdspuķīti». Izdziedāsim un izspēlēsim dziesmas no Rūdolfa Blaumaņa lugu iestudējumiem. Katram derīgu atziņu sniegs Juris, Emīlija un Trīne no «Trīnes grēkiem», varbūt arī Maija un Mārtiņš no «Saldenās pudeles», pavisam noteikti arī Viļņu Jānis no «Īsas pamācības» un Antonija, Aleksis un Elīna no «Skroderdienām»!

Iestudējumā piedalās arī Jēkabpils Tautas nama vidējās paaudzes tautu deju kolektīvs «Sadancis». Plkst. 22.00 Kena parkā norisināsies Līgo zaļumballe.

FOTO: Foto: Edijs Pālens/LETA

Olaine

Olainē 23. jūnija Līgo pasākumi norisināsies Olaines Mežaparka estrādē. Plkst. 16.00 notiks izrāde «Īsa pamācība mīlēšanā», bet plkst. 19.00 sāksies Līgo vakara zaļumballe ar grupu «Mūzikas kolekcija». Plkst. 24.00 sāksies Līgo nakts disko dejas.

Valmiera

23. jūnijā Valmieras estrādē norisināsies Līgo svētku balle ar grupām «Kantoris 04» un «Blēži». Ieeja bez maksas.

Dobele

23. jūnijā Dobeles senajās pilsdrubās notiks vērienīgais Latvijas Radio 2 un LNT dižkoncerts «Līgojam Dobelē!». Lielās svinības sāksies ar vērienīgo Vislatvijas Jāņu gadatirgu, kas no 9.00 Dobeles Tirgus laukumā gaidīs savus apmeklētājus. Dobeles pilsdrupu ieeja skatītājiem tiks atvērta pulksten 19.00, bet dižkoncerts «Līgojam Dobelē» sāksies pulksten 21.00.

Koncertā, kā jau ierasts, piedalīsies labākie novada kori un tautas deju koilektīvi, muzikālā apvienība «Vintāža», grupa «Eolika», kā arī solisti Olga Rajecka, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Samanta Tīna, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Imants Vanzovičs, Jānis Buķelis, Gatis Supe un jaunais dziedātājs Artūrs Biķernieks. Jāpiezīmē, ka koncerta laikā tiks sumināts viens no slavenākajiem novadniekiem – Žoržs Siksna, kura 60 gadu jubilejas benefice būs viena no dižkoncerta «Līgojam Dobelē» sastāvdaļām.

Pēc dižkoncerta «Līgojam Dobelē!» ap pusnakti sāksies nakts balle, kurā uzstāsies «Eolika», Viktors Lapčenoks, Artūrs Reiniks un Jānis Buķelis ar grupu. Balle noslēgsies saullēktā ar jau tradicionālo Pliko skrējienu, kura uzvarētājam ļoti īpašu balvu ir sarūpējis viens no koncerta ģenerālsponsoriem – «Dobeles dzirnavnieks».

FOTO: Foto: Publicitātes foto

Rīga

Naktī no 23. uz 24. jūniju visu vecumu rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti sapulcēties abos Daugavas krastos, lai ar dziesmām un dejām, ugunskuriem un vainagiem, un gardiem tradicionālajiem ēdieniem atzīmētu savus mīļākos vasaras svētkus - Līgo.

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin gan 11. novembra krastmalā, gan Dzegužkalnā. Pasākums «Līgosim krastmalā!» 23. jūnijā sāksies plkst. 19.00 un turpināsies līdz pat rīta ausmai plkst. 4.30.

Ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt «Dziesmu paviljonu» un dziedāt kopā ar aktieri Juri Hiršu, solistu Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu un kora grupu diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā. Dziesmas skanēs Kristapa Krievkalna pavadošās grupas muzikālā ietērpā. Šajā paviljonā dziedāt gribētājus un klausītājus gaidīs arī grupa «Mākoņstūmēji» un dīdžejs Arturs Krūzkops, kurš uzņēmies arīdzan paviljona namatēva pienākumus.

Svētkos varēs arī ziņģēt kopā ar grupām «Galaktika», «Coco Orchestra», «Lauku muzikanti», «Flame and the Rolltones», kas līdz ar namamāti Ketiju Šēnbergu līgotājus gaidīs «Ziņģu sētā». Svinību apmeklētāji aicināti paviesoties arī «Amatu un ritu pagalmā», kur muzicēs folkloras kopas un būs iespēja iepazīt seno latviešu amatus un Līgo svētku tradīcijas, bet «Rotaļu skvērā» tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes izmēģināt aicināts kā liels, tā mazs svētku dalībnieks.

Pasākumā «Līgosim krastmalā!» būs klāti balti galdi, kur ikviens varēs baudīt līdzpaņemto cienastu vai iegādāto svētku ēdienu un dzērienu «Godu un mielasta» ielā.

Savukārt tradicionālo Jāņu svinību piekritēji gaidīti Dzegužkalnā, kur svētku vakars sāksies plkst. 20.00, kad visus kopā pulcinās Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Svinību laikā varēs vērot Liepājas aktrišu kopas «Atštaukas» priekšnesumu, bet pēc Jāņuguns iedegšanas dziesmas būs iespēja dziedāt kopā ar postfolkloras grupu «Iļģi», kas līdz ar Rīgas Danču klubu vadīs arī lielo danču tūri. Pusnaktī notiks Jāņu godināšana, bet pēc tās varēs lustēties kopā ar muzikālo apvienību «Raxtu Raxti» un etnoroka grupu «Laimas Muzykanti».