Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līvānos pilnveidos Grīvas aktīvās atpūtas parka trasi

Biedrības «Veloklubs Līvāni» īstenotā projekta «Daudzfunkcionālās trases funkcionalitātes pilnveidošana Grīvas mežā» gaitā Līvānos, Grīvas aktīvās atpūtas parkā šovasar tiks uzbūvēti divi koka konstrukcijas tilti un veikti citi teritorijas labiekārtošanas darbi, informēja projekta īstenotāju pārstāvis Dainis Skrūzmanis.

Projekta realizācijas rezultātā Līvānu novada iedzīvotājiem un viesiem palielināsies brīvā laika pavadīšanas un sportisko aktivitāšu iespējas, kā arī tiks radīta pievilcīga vide aktīva dzīvesveida piekritējiem.

Projekta gaitā paredzēts būtiski uzlabot trases funkcionalitāti un dažādot tās izmantošanas iespējas. Vietā, kur trases distance krustojas, tiks uzbūvēts koka konstrukcijas tilts- tunelis, ļaujot šo punktu šķērsot divos līmeņos, kas apmeklētājiem ļaus veikt trases distanci droši – izslēdzot sadursmes iespējas sacensību laikā.

Tiks uzbūvēts koka konstrukcijas tilts pāri gravai, kas ir trases distances ceļā. Tas sniegs iespēju trases apmeklētājiem piedāvāt divus maršrutus – interesantāku, bet sarežģītāku distanci pāri šim tiltam vai vieglāku maršrutu, apejot tiltu.

Tiks uzbūvētas arī divas caurtekas pāri gravai, kas ir trases distances ceļā. Tādējādi tiks radīta iespēja trasē veikt īsāku un vieglāku distanci, kas īpaši piemērota būs bērniem un senioriem, kā arī tiks nodrošināta ūdens novadīšana no trases.

Tāpat trasē tiks uzstādītas ceļazīmes tajās vietās, kur trases distance krustojas ar koplietošanas ceļiem.

Projekta realizācija sekmēs arī Grīvas meža, kā dabas objekta sakārtošanu. Turklāt trases izmantošana, tāpat kā līdz šim, būs pieejama bez maksas.

Īstenojot projektu, Grīvas meža trase kļūs par vienu no interesantākajām un labākajām šāda tipa daudzfunkcionālajām trasēm Latvijā.

Projekts «Daudzfunkcionālās trases funkcionalitātes pilnveidošana Grīvas mežā» tiek realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma «Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju» aktivitātē «Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas».

Kopējās projekta izmaksas ir 48 914 eiro, no kuriem publiskais finansējums - 36 383 eiro un pašvaldības līdzfinansējums - 4043 eiro. Pārējo summu segs biedrība no savas un savu atbalstītāju līdzdalības. Projektā paredzētos būvdarbus veiks SIA «Līvānu Meliorators», bet būvuzraudzību nodrošinās sertificēts būvuzraugs Uldis Bērziņš. Plānotais projekta realizācijas termiņš ir 30.septembris.

Biedrība «Veloklubs Līvāni» 2013.gadā sāka īstenot vērienīgu projektu, ar mērķi Grīvas mežā izveidot daudzfunkcionālu trasi ar dabisko segumu – skriešanai un velobraukšanai vasarā un slēpošanai ziemā, kā arī pastaigām svaigā gaisā jebkurā gadalaikā, kurā būtu iespējams rīkot arī sacensības un veicināt iedzīvotāju sportisko garu. Līdz šim trasi jau izmantojuši distanču slēpotāji, bet šopavasar trasē norisinājies pirmais Līvānu novada atklātais Grīvas krosa čempionāts.