Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Jaunuzceltā policijas iecirkņa atklāšana Bolderājā

 Bolderājā, Stūrmaņu ielā 33A, atklāts par 500 000 eiro celtais Valsts un Rīgas pašvaldības policijas iecirknis, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis un Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass šodien atklāja jaunuzcelto policijas iecirkni.

Tā būvniecības darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veica PS «LNK Industries Partnership» par nedaudz vairāk kā 500 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Iecirknis ir izvietots 2541 kvadrātmetru lielā teritorijā, kurā ir izveidotas arī 15 autostāvvietas policijas vajadzībām un desmit iecirkņa apmeklētājiem. Teritorijā ir ieklāts bruģis gandrīz 1120 kvadrātmetru platībā, kā arī veikta teritorijas apzaļumošana ar zālienu un apstādījumiem 624 kvadrātmetru platībā.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) norādīja, ka policijas iecirknis ir izveidots vienstāva ēkā ar kopējo platību 513 kvadrātmetri. Kopumā ēkā ir 40 telpas, no kurām lielākā daļa ir domātas policiju darbiniekiem. Tajā ir divas pagaidu aizturēšanas kameras, nopratināšanas un aizturēšanas telpa, kā arī katlu, servera un dušas telpas. Ēkā ieskaitot darbiniekus vienlaicīgi var atrasties 100 cilvēki.

Griestu augstums darba telpās ir apmēram 2,7 metri, bet atsevišķās pat 4,4 metri. Lai telpas ikdienā būtu gaišas, dabīgais apgaismojums telpās iekļūst arī caur augšējiem logiem. Sienas veido betona bloki. Būvniecības laikā tika izlietoti 192 kubikmetri betona. Ēkas pamatos ir betona plātne 200 kubikmetru apjomā. Ēkas jumtu veido tērauda konstrukcijas, kuru kopējais svars ir 16,8 tonnas.

Ķuzis pauda gandarījumu, ka labas sadarbības rezultātā ar Rīgas domi ir atjaunoti jau vairāki Valsts policijai svarīgi objekti - Ķengaraga, Kurzemes un Latgales priekšpilsētas iecirkņi. Viņš uzsvēra, ka ēka ir jauna un būvēta atbilstoši mūsdienu un Eiropas Savienības prasībām. «Tas ir svarīgi ne tikai tās apmeklētājiem, kuri šeit varēs vērsties pēc palīdzības 24 stundas diennaktī, bet arī policistiem, kuri šādā darbam atbilstošā vidē pildīs amata pienākumus,» teica VP priekšnieks.

Ameriks pastāstīja, ka Rīgas pašvaldības un Iekšlietu ministrijas pirms septiņiem gadiem iesāktā sadarbība tiks turpināta arī tuvākā nākotnē. Plānots atjaunot ēkas un telpas, kurās ir izvietoti policijas iecirkņi Sarkandaugavā, Allažu ielā 2, un Pļavniekos, Burtnieku ielā 37.