Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācija lūgusi citu ES dalībvalstu palīdzību centienos notvert Hamburgas grautiņu dalībniekus

Vācija ir lūgusi citu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu palīdzību centienos saukt pie atbildības G20 samita laikā grautiņos piedalījušos kreisos ekstrēmistus, otrdien vēstīja meiju grupa «Funke».

«Šobrīd tiek analizēti daudzi foto un videomateriāli, lai identificētu šos noziedzniekus,» saviem ES kolēģiem rakstījis Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss. «Par to mēs paļaujamies uz mūsu Eiropas partneru atbalstu,» viņš uzsvēra.

Māss aicināja bloka tieslietu ministrus ātrāk izskatīt Vācijas tiesiskās palīdzības lūgumus, kas nosūtīti saistībā ar Hamburgā notikušajiem grautiņiem.

Ministrs arī aicināja tos pildīt Eiropas aresta orderus, kurus izdevusi Berlīni.

Viņš vēstulē arī pauda vēlmi panākt labāku informācijas apmaiņu Eiropā, lai «nākamajā samitā citu valsti un citu pilsētu neskartu šie paši Eiropas nemieru tūristi».

Jau vēstīts, ka par dalību pagājušajā nedēļā notikušajos grautiņos apsūdzības izvirzītas 51 personai.

Līdzās vāciešiem aizturēto vidū ir arī Austrijas, Francijas, Itālijas, Krievijas, Nīderlandes, Spānijas un Šveices pilsoņi.

Šīs personas šobrīd joprojām atrodas policijas izolatoros, un starp izvirzītajām apsūdzībām ir miera traucēšana, smagu miesas bojājumu nodarīšana, īpašuma bojāšana un pretošanās policijai.

Savukārt kādam 27 gadus vecam Vācijas pilsonim izvirzīta apsūdzība slepkavības mēģinājumā, jo viņš ar lāzera staru apžilbinājis policijas helikoptera pilotu nolūkā lidaparātu notriekt, paziņojusi Hamburgas prokuratūra.

Policija arī izveidojusi īpašu komisiju, kas gādās, lai pie atbildības sauktu grautiņu organizatorus un citus vardarbībā iesaistītos.

Kreisie ekstrēmisti trīs dienas ilgušajos grautiņos dedzināja automašīnas pilsētas ielās, dauzīja skatlogus, demolēja un izlaupīja veikalus, kā arī citus uzņēmumus un iesaistījās nepārtrauktās ielu kaujās ar kārtības sargiem.

Varasiestādes paziņojušas, ka ievainoti gandrīz 500 no 20 000 policistu, kas gādāja par drošību samita laikā.