Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Google» nav jāmaksā 1,1 miljarda eiro nodokļu parāds Francijā

«Google» nav jāmaksā Francijas valsts pieprasīts nodokļu parāds 1,115 miljardu eiro apmērā, jo interneta milža Īrijas meitsabiedrība nav apliekama ar nodokļiem Francijā, trešdien nolēma Francijas tiesa.

«Francijas kompānija «Google Ireland Limited» (GIL) nav apliekama ar nodokļiem Francijā par periodu no 2005. līdz 2010.gadam,» teikts tiesas lēmumā.

«Google» 2015.gadā samaksāja Francijā uzņēmuma ienākuma nodokli tikai 6,7 miljonu eiro apmērā, jo tās Eiropas meitsabiedrības ienākumi bija reģistrēti zemo nodokļu valstī Īrijā. Šādu iespēju ir izmantojuši arī citi multinacionālie uzņēmumi.

Grupa nodarbina Francijā 700 cilvēkus, bet reklāmas kontrakti tās interneta pārlūkam vai videofailu apmaiņas vietnei «YouTube» ir parakstīti ar Īrijas meitsabiedrību.

Francijas pieprasītais nodokļu parāds bija tikai viena no vairākām juridiskām problēmām, ar kurām Kalifornijas štatā bāzētā «Google» ir saskārusies Eiropas Savienībā (ES).

ES aizvien agresīvāk vēršas pret ASV tehnoloģiju gigantiem – ne vien «Google», bet arī «Amazon», «Facebook» un «Apple».

Eiropas Komisija (EK) 27.jūnijā par konkurences pārkāpumiem saistībā ar tiešsaistes iepirkšanās pakalpojumu noteica «Google» rekordlielu sodu - 2,42 miljardus eiro.

Eiropas Savienības (ES) konkurences uzraugs paziņoja, ka «Google» «ir ļaunprātīgi izmantojusi savu dominējošo stāvokli tiešsaistes meklētāju tirgū, sniedzot nelikumīgas priekšrocības citam «Google» produktam - savam iepirkumu salīdzināšanas pakalpojumam».

EK noteica 90 dienas, kuru laikā «Google» var izbeigt konkurenci kropļojošo praksi, vai arī tai draud sods līdz 5% no māteskompānijas «Alphabet» vidējā globālā apgrozījuma.

Francijas prezidents Emanuels Makrons savas vēlēšanu kampaņas laikā solīja skarbu attieksmi pret ASV interneta kompānijām, uzskatot to zemās nodokļu likmes par iemeslu neapmierinātībai ar globalizāciju un par netaisnīgām attiecībā uz Eiropas firmām.

Francijas Ekonomikas un finanšu ministrija trešdien paziņoja, ka apsver iespēju divu mēnešu laikā pārsūdzēt «Google» labvēlīgo tiesas lēmumu.

«Ir laiks Eiropai saņemties un aizstāvēt savas intereses, liekot «Google», «Amazon» un «Facebook» samaksāt nodokļus, kurus tās ir parādā Eiropas nodokļu maksātājiem,» svētdien paziņoja ekonomikas ministrs Bruno Lemērs.

Francijas pieprasītā summa ievērojami pārsniedza to, ko «Google» piekritusi samaksāt Itālijā un Lielbritānijā par nodokļu optimizāciju ar Īrijas meitsabiedrību.

«Google» maijā piekrita samaksāt Itālijai 306 miljonus eiro. Pērn tā vienojās ar Lielbritāniju samaksāt 130 miljonus britu mārciņu (170 miljonus eiro) par 10 gadu ilgu darbību, lai gan britu opozīcijas parlamentārieši kritizēja šo summu kā pārāk mazu.