Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apkopoti visu laiku lielākie mīti par higiēnu virtuvē

Zināms, ka tīrības ievērošana virtuvē ir viens no veselības priekšnosacījumiem, tomēr ir vairākas lietas, ko daudzi no mums nezināšanas dēļ neievēro, tādējādi rupji pārkāpjot higiēnas normas, atklājusi labdarības biedrība «Royal Society of Public Health».

Biedrība sastādījusi sarakstu ar piecām lietām, ko cilvēks virtuvē visbiežāk dara nepareizi un kas var apdraudēt ģimenes veselību.

Ja ēdiens neož un izskatās labi, tad to var ēst

Sabiedrībā ir radies absurds mīts, ka, ja ēdiens smaržo un izskatās labi, tad to noteikti var ēst, neskatoties uz derīguma termiņa beigām. Eksperti skaidro, ka kaitīgās baktērijas var būt ēdienā un neietekmēt tā smaržu vai izskatu, tāpēc ir svarīgi vai nu vienmēr uzticēties produkta derīguma termiņam, kas norādīts uz iepakojuma, vai kritiski apsvērt to, cik ilgi un kādā temperatūrā šis produkts jau atrodas virtuvē.

Dzīvnieku klātbūtne virtuvē

Ja virtuvē mēdz saimniekot kaķis vai kāds cits dzīvnieks, tad tā ir viena no virtuves higiēnu apdraudošākajām lietām, apgalvo eksperti.

Dzīvnieki izplata bīstamus patogēnus, tāpēc ir svarīgi savus pūkainos draugus no virtuves turēt pa gabalu.

Jēlas vistas mazgāšana pirms gatavošanas

Zināms, ka ir ļoti svarīgi vistas gaļu pienācīgi termāli apstrādāt pirms ēšanas, jo sešdesmit procenti lielveikalos nopērkamās gaļas satur veselībai kaitīgās kampilobaktērijas, kas organismā izraisa saindēšanos.

Mazgāt vistas gaļu pirms pagatavošanas nedrīkst tādēļ, ka tādā veidā kaitīgās baktērijas var nonākt uz citiem produktiem vai virtuves iekārtas virsmām.

Vienas lāpstiņas izmantošana, gatavojot ēdienu uz grila

Lielākā daļa cilvēku, gatavojot ēdienu uz grila, mēdz izmantot tikai vienu grila lāpstiņu vai spīles, tomēr eksperti iesaka katram ēdienam izmantot savu instrumentu, jo, aizskarot jēlu gaļu, maizi, salātus un citus produktus ar vienu un to pašu instrumentu, var veidoties bīstama baktēriju savienošanās un novest pie potenciālas saindēšanās.

Ēdiena atsaldēšana uz virtuves letes

Ēdiens ir jāatsaldē lēnām ledusskapī, jo pārāk strauja temperatūras maiņa var novest pie pastiprinātas kaitīgo baktēriju attīstības, skaidro institūta «Good Housekeeping» vadošā pētniece Veritija Manna (Verity Mann).