Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārsti brīdina par zilo graudiņu bīstamību

Nedēļas laikā Bērnu slimnīcā nonākuši trīs bērni, kuri guvuši smagus barības vada un elpceļu apdegumus, apēdot zilos graudiņus jeb kālija permanganātu. Bērniem tas var beigties ar invaliditāti un tūkstošu reižu lielāku risku saslimt ar barības vada vēzi, vēsta LTV «Dienas ziņas».

Tāpēc ārsti vēršas pie vecākiem vēlreiz pārliecināties, vai zāles un sadzīves ķīmija atrodas bērnam neaizsniedzamā vietā un noteikti aicina to pārrunāt ar lielākiem bērniem, jo divi no apdegumus guvušajiem ir sešgadnieki, kas ir pietiekami saprātīgi.

Arī ārstiem nav skaidrojuma, kāpēc tik īsā laikā slimnīcā nonākuši tieši ar zilajiem graudiņiem apdedzinājušies bērni. Kopš etiķa esence ir aizliegta, ķīmisku apdegumus gūst vidēji pieci seši bērni, kuri parasti saindējas ar kanalizācijas tīrāmiem līdzekļiem.

Tas, ka trīs mazus pacientus vieno kālija permanganāta ēšana, ārstus šokē. Cietušie bērni ir no pusotra līdz sešiem gadiem. Diviem bērniem ir ārkārtīgi dziļa gan gremošanas trakta apdegumi un arī elpceļu apdegumi.

Pagaidām vēl nevarot pateikt kā veiksies ar ārstēšanu, bet ir ļoti liels risks, ka bērniem būs invaliditāte uz mūžu un dramatiski pieaug vēža risks.

Bērns kādu laiku nevar ēst, barības vads dzīstot rētojas, kas nozīmē, ka iespējam arī pēc tam būs problēmas norīt, skaidro Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe. Tāpat šāda trauma var ietekmēt arī dzīves ilgumu.

Kopumā pērn 166 bērni guva dažādus ar apdegumiem saistītas traumas.