Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā maģiskā gaisotnē noslēdzas «Nāciju Grand Prix 2017» un 3. Eiropas koru olimpiāde

Ar koncertu Arēnā Rīga 23. jūlijā tika noslēgts «Nāciju Grand Prix 2017» un 3. Eiropas koru olimpiāde - tajā uzstājās apvienotais festivāla koris, izpildot jau zināmas un speciāli koru olimpiādei tapušas dziesmas.

Kā ziņots, no 16. jūlija līdz 23. jūlijam Rīgā norisinās «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» un 3. Eiropas koru olimpiāde. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 150 kori, kuri desmit konkursu kategorijās sacentās par «Nāciju Grand Prix Rīga2017» un 3. Eiropas koru olimpiādes čempiona tituliem.

Latvijas kori izcīnīja divus «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» uzvarētāja titulus, kurus ieguva sieviešu koris «Balta» un jauktais koris «Ventspils», 17 zelta un divas sudraba medaļas. Savukārt Eiropas koru olimpiādē iegūti divi čempiona tituli, kurus izcīnīja jauktais koris «Laiks» un bērnu un jauniešu studija «Gaismiņa», sešas zelta un četras sudraba medaļas, kā arī astoņi zelta un desmit sudraba diplomi Atklātajā konkursā.

Gospeļu un garīga satura mūzikā «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» čempiona titulu ieguva «Barnsley Youth Choir» no Lielbritānijas, bet no Latvijas koriem zelta medaļas ieguva «Rīgas Gospelkoris» un «GG Choir». Pieaugušo koru kategorijā uzvarēja sieviešu koris «Balta», bet vēl desmit Latvijas kori ieguva zelta medaļas.

Jauniešu koru grupā «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» uzvarēja Pretorijas Universitātes koris «Camerata», folkloras «a cappella» grupā uzvarēja jauktais koris «Ventspils», bet vēl četri Latvijas kori ieguva zelta medaļas, savukārt sakrālajā mūzikā ar pavadījumu uzvarēja bērnu koris «Alye Parusa» no Krievijas, bet Ventspils Mūzikas skolas vokālais ansamblis ieguva zelta medaļu.

Eiropas koru olimpiādē par čempioniem kļuva jauktais koris «Laiks», bet zelta medaļas izcīnīja arī Ogres Kultūras centra jauniešu koris «Impulss». Jauniešu koru grupā triumfēja Šveices koris «Vokalensemble Incantati», savukārt folkloras «a cappella» grupā uzvarēja bērnu un jauniešu studija «Gaismiņa», bet zelta medaļas izcīnīja arī jauktais koris «Laiks» un vokālais ansamblis «Mirgo».

Atklātajā konkursā, kurā piedalās amatieru kori no visas pasaules, jaukto koru grupā zelta diplomi tika koriem «Burtnieks» un «Impulss», bet sudraba - koriem «Lins», «Atskaņa» un «Wenden». Viendabīgo koru grupā zelta diplomus ieguva kori «Vaiva» un «Ķekava». Jauniešu koru grupā zelta diplomu izcīnīja Cēsu Valsts ģimnāzijas jauktais koris «Tomēr», bet sudraba - jauniešu koris «Lai top» un Rīgas 84.vidusskolas jauktais koris «Harmonija».