Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: Kāpēc skolotājas seksuāli izmanto skolēnus

Lielbritānijā 2015. gadā par dzimumnoziegumiem tika notiesātas vairāk nekā 100 sievietes. Desmitgades laikā šādu gadījumu skaits gandrīz trīskāršojies. Notiesāto vidū ir arī skolotājas un skolas direktore.

Seriālos situācijas, kad pievilcīgas skolotājas pavedina savus audzēkņus, bieži tiek attēlotas kā interesanta pusaudžu pieredze, taču patiesībā skolotāja, šādi rīkojoties, seksuāli izmanto bērnu.

Lai arī šāda veida izmantošana notiek, ir grūti pateikt, cik tā ir izplatīta. Vienā pētījumā ASV noskaidrots, ka 19% gadījumu, kad bērni seksuāli izmantoti, izmantojot viņu uzticību pret ļaundari, par šiem noziegumiem bijušas atbildīgas sievietes. Nesen veiktā starptautiskā pētījumā par vairākām valstīm noskaidrots, ka vienu no deviņiem dzimumnoziegumiem paveikusi sieviete.

Tomēr oficiālajā statistikā redzams, ka Anglijā un Velsā 2011. gadā tikai 1,5% no cietumā vai probācijā esošajiem dzimumnoziedzniekiem bija sievietes.

Atšķirīgas no citiem dzimumnoziedzniekiem

šeit

Šīs sievietes no citām sievietēm, kas pastrādājušas dzimumnoziegumus, atšķiras arī ar to, ka viņas parasti ir vecākas, turīgākas un ar labākām sociālajām prasmēm, un viņām mēdz būt mazāk problēmu ar apreibinošu vielu lietošanu.

Esošie pētījumi nedod skaidru atbildi uz jautājumu, vai šāda tipa sievietes biežāk par saviem upuriem izvēles sieviešu vai vīriešu dzimuma pārstāvjus. Dārlingas pētījumos noskaidrots, ka apmēram piektā daļa upuru ir meitenes. Viņas izpētē arī noskaidrots, ka daudzas no šīm sievietēm pirms tam nav iesaistījušās viendzimuma attiecībās ar pieaugušajiem.

Izmantotāja

Neskatoties uz ietekmi, kāda šādiem gadījumiem var būt uz upuri, daudz tiek diskutēts par to, vai tas vispār ir kaut kas vairāk nekā vienkārši profesionāli nepareizi rīcība, ja upuris ir sasniedzis likumā noteikto vecumu.

Tas tā notiek, jo sabiedrības normas bieži vien sievieti liek uzskatīt par aprūpētāju un gādātāju, par «godīgāko dzimumu» un tāpēc nespējīgu paveikt dzimumnoziegumus.

Tādēļ sieviešu pastrādāti dzimumnoziegumi bieži tiek uzskatīti par mazāk kaitējošiem nekā vīriešu pastrādātie, un tos bieži uzskata par garīgas nestabilitātes vai partneru vīriešu uzspiestu rīcību. Tas ne tikai nepietiekami novērtē pastrādātos noziegumus, bet arī mazina sekas, kuras ar šo rīcību nodarītas upuriem.

Dzimumnoziegumu realitāte

Lai arī par sieviešu pastrādātiem dzimumnoziegumiem tradicionālie mediji vēsta aizvien vairāk, šīs ziņas bieži tiek padarītas par sensāciju, neatspoguļojot seksuālās izmantošanas realitāti un tās ietekmi uz upuriem. Šādi gadījumi būtu jāatspoguļo tāpat, kā tas notiktu gadījumos, kad ļaundari ir vīrieši, vēsta vietne «The Conversation».