Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traģēdija Jūrmalā: Cilvēku komentāri par notikušo esot klaji melīgi

Vecvecāku gādībā atdots Jūrmalā pa logu izkritušā bērna brālis, trīsgadīgs puika, informē LNT raidījums «Degpunktā».

Jau vēstīts, ka 29. jūlijā Kauguru sociālajā namā notikusi traģēdija - pa piektā stāva loku, visticamāk, ziņkāres dzīts, izkritis gadu vecs zīdainis. Pēc dažām minūtēm atbraukušie mediķi turpat notikuma vietā konstatējuši bērna nāvi.

Jūrmalas policijas iecirknī ierosināta krimināllieta par nonāvēšanu aiz neuzmanības un tajā pat dienā aizturēti abi bojāgājušā vecāki. Abi vecāki dzimuši 1988. gadā un agrāk policijas lokā viņi nebija nonākuši. Turpat uz notikuma vietu izsaukti arī bāriņtiesas pārstāvji. Tā kā vecākiem arī bija otrs bērns, trīsgadīgs puika, bāriņtiesa nolēma šo puiku atdot vecvecāku apgādībā. Policija lēma abiem vecākiem nepiemērot drošības līdzekli, kas būtu saistīts ar brīvības atņemšanu.

Šo lēmumu policisti skaidro ar izmeklēšanas laikā iegūto informāciju par apstākļiem tieši pirms nelaimes gadījuma, kā arī faktu, ka, neskatoties uz to, ka ģimene mita sociālajā namā, šī bija pirmā likumsargu un vecāku tikšanās. Policijā nav informācijas, ka būtu lietots alkohols vai tā būtu nelabvēlīga ģimene. Acīmredzot. notikusi ļauna sagadīšanās, ka neviens no vecākiem neatradās istabā, kurā bija bērns, norādīja policijā.

Savukārt bojāgājušā vecmāmiņa norāda, ka cilvēku komentāri par notikušo ir klaji melīgi un ģimene nebūt neesot nelabvēlīga.

Kundze gan neslēpj sašutumu, ka dome ģimenei, kurā aug tik mazi bērni, piešķīrusi dzīvokli nama augšstāvā. Dzīvokļos esot ļoti slikta ventilācija, tādēļ šaurajos mitekļos trūkstot gaisa. Līdz galam atvērti logi vasarās esot nepieciešamība nevis neuzmanība. Ja atbildīgie tuvākajā laikā nepiedāvāšot citu, drošāku dzīvesvietu, sirmgalve draud pašrocīgi ielauzties kādā no šobrīd tukšajiem pirmā stāva dzīvokļiem.

Likumasargi turpina traģēdijas izmeklēšanu un saka, ka pilnīgu skaidrību par tālāku rīcību viesīs tiesu medicīnas eksperta atzinums par bērna nāves cēloni. Ja pierādīsies, ka zīdainis miris nelaimes gadījuma rezultātā, to, kādu sodu saņems vecāki, tālāk lems prokurors.