Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti nogādā drošībā bērnus no divām alkoholiķu ģimenēm

Rīgā, Ķengaraga iecirkņa policisti nogādājuši drošībā bērnus no divām alkoholiķu ģimenēm, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

4. augustā Ķengaraga iecirkņa policisti saņēma informāciju no aculieciniekiem par to, ka centrā divi pensionāri pārvietojas ar zīdaini būdami manāmā alkohola reibumā. Likumsargi nekavējoties ieradās notikuma vietā - Maskavas ielā, kur abi sirmgalvji aizturēti. Policija noskaidroja, ka abas personas ir trīs mēnešus vecā puisīša vecvecāki, kuriem bērniņš nodots pieskatīšanai.

Nogādājot bērna vecvecākus iecirknī, tika noskaidrots, ka puisītis nodots pieskatīšanai uz brīdi, kamēr māte atpūšas no nakts maiņas darba. Noskaidrojot bērna mātes telefona numuru, likumsargi ar viņu sazinājās un izsauca uz iecirkni. No sievietes policija noskaidroja, ka brīdī, kad bērns nodots viņas vecākiem pieskatīšanai, abi neesot bijuši alkohola reibumā. Sieviete atzina, ka, diemžēl, viņas vecāki mēdzot ik pa laikam iedzert.

Iecirknī ieradās arī mediķi, lai pārbaudītu puisīša veselības stāvokli. Mediķi, pārbaudot bērna veselību, konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama un bērns nodots mātei.

Šī ģimene iepriekš policijas redzeslokā nav nonākusi, tomēr par notikušo tika paziņots pašvaldības sociālajam dienestam un bāriņtiesai.

Tāpat, 5. augustā Ķengaraga iecirkņa policisti saņēma izsaukumu no aculieciniekiem, kuri ziņoja, par kādu pāri, kuri atrodas stiprā alkohola reibumā un pie viņiem atrodas bērns. Ierodoties notikuma vietā Pļavniekos, likumsargi pamanīja norādītās personas. Sākot sarunu ar abām personām, no viņiem bija jūtama stipra alkohola smaka. Abas personas runāja ļoti nesaprotami, tomēr likumsargi noskaidroja ka šīs personas ir bērniņa vecāki.

Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi, kas konstatēja, ka trīs gadus vecajam bērnam hospitalizācija nav nepieciešama.

1986. gadā dzimusī sieviete un 1985. gadā dzimušais vīrietis nogādāti Ķengaraga iecirknī. Policisti noskaidroja, ka bērna māte bijusi 3,5 promiļu reibumā, bet bērna tēvs atteicās veikt ekspertīzi.

Trīs gadus vecā meitenīte tika nodota vecmāmiņai.

Arī par šo gadījumu ziņots atbildīgajām iestādēm.

Saistībā ar abiem notikumiem Valsts policija sākusi administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu un par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī.