Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos cietis viens cilvēks

Latvijā pagājušajā diennaktī dzēsti 26 ugunsgrēki un tajos cietis viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Rīgā vakar reģistrēti 11 ugunsgrēki, citās Latvijas pilsētās - deviņi, bet novados notikušas sešas ugunsnelaimes.

VUGD pārstāve Inta Šaboha aģentūru LETA informēja, ka viens no lielākajiem platības ziņā ugunsgrēkiem bija izcēlies Rīgā, Ganību dambī, kur ugunsgrēks bija izcēlies noliktavas ēkā. Ugunsliesmas bija apņēmušas divstāvu noliktavas ēku, kur dega otrais stāvs un jumts 200 kvadrātmetru platībā un sausā zāle 50 kvadrātmetru platībā.

Tāpat liels ugunsgrēks bija izcēlies Jelgavā, Bauskas ielā, kur dega divstāvu mūra ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg ēkas jumts un divstāvu koka piebūves jumts 168 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām pasargāt blakus esošo ēku. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās arī "Latvijas dzelzceļš" ugunsdzēsības vilciens.

Savukārt Rīgā, Lielirbes ielā dega četrstāvu sabiedriskās ēkas jumts 100 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas tika evakuēti 100 cilvēki.

Taču Daugavpilī, Rēzeknes ielā no piecstāvu dzīvojamās mājas bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no ēkas otrā stāva loga nāk dūmi - izmantojot kāpnes, ugunsdzēsēji glābēji iekļuva dzīvoklī un no piedūmotajām telpām izglāba apmēram 31 gadu vecu cietušu vīrieti, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēks, kurā 0,1 kvadrātmetru platībā dega bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, tika likvidēts plkst. 21.09.

VUGD aizvadītajā diennaktī veicis arī 18 glābšanas darbus un saņēmis vienu maldinošu izsaukumu.

Kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti 6556 ugunsgrēki, starp kuriem ir 2253 kūlas degšanas gadījumi. Ugunsgrēkos šogad cietis 261, gājuši bojā 47, bet izglābti 232 cilvēki.