Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Pa vārtiem izbrauci? Nu, tad ko?» - «BMW» īpašnieces rūgtā pieredze autoservisā

2008. gada «BMW X5» Santai godam kalpojis sešus gadus. Kad pienācis laiks atvadīties, saimniece pirms pārdošanas braucamo uzticējusi automehāniķiem. Pircēji jau sameklēti, taču lai pārbaudītu automašīnas tehnisko stāvokli, nolemts to nodot Bauskas autoservisa rīcībā, vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu».

Šajā servisā «BMW» īsā laikā periodā pabijis divas reizes. Par pirmo viesošanos samaksāts 400 eiro, taču Santas draugs uzticoties servisam nebija palūdzis dokumentus. Par otro viesošanos Santa samaksājusi teju 300 eiro.

«Izbraucot pa vārtiem pēc divdesmit minūtēm sadegās visas noņemtās kļūdas. Uzreiz zvanīju un prasīju, ko tas nozīmē, ko darīt? Viņš man teica – pa vārtiem izbrauci? Bija kaut kas? Es teicu - nē. Nu, tad ko? viņš atbildēja,» piedzīvoto atstāsta sieviete.

Bīstamāko situāciju Santa piedzīvojusi nākamajā dienā, apdzenot smago automašīnu: «Mašīnā iedegās lampa, nobloķēja motoru. Dieva laime, ka pretī nenāca mašīna. Mašīnā bija trīs bērni.»

Serviss savu vainu neatzīst un norāda, ka mašīna ir gandrīz desmit gadus veca.

Santa spēkratu pārbaudījusi autorizētā «BMW» servisā: «Visas diagnostikas taisot pateica, ka mašīna ir šausmīgi sagatavota.»

Saņemot autoservisa dokumentus, Santai pašai bijis jāsmejas – veikta priekšējo un aizmugurējo bremžu kluču slīpēšana. «Atsperu sakārtošana, kur viss sazāģēts un izzāģēts,» stāsta Santa.

«BMW» autoservisa sastādītā tāme pārsniedz trīs tūkstošus eiro.

Bauskas autoservisā bijusi skaidroties vairākas reizes, bet bez rezultātiem. Ar «Bez Tabu» komandu Bauskas autoservisa pārstāvis atteicies ielaisties diskusijās.

Pēc vīrieša teiktā «šeit viss notiek baumu līmenī». Taču «baumu līmenis» visticamāk pāraugs augstākā līmenī, jo Santa strīda risināšanā iesaistījusi juristu.

«Bremžu kluču slīpēšanu es neesmu dzirdējis. Ir tā, ka bremžu trumuļus kādreiz izvirpo, padomju laikā tā darīja. Tāpat bremžu diskus var novirpot, bet bremžu klučus... neesmu dzirdējis,» saka auto eksperts Uģis Vītols.

Viņš uzskata, ka automašīnu pirms pārdošana visdrošāk pārbaudīt Ceļu satiksmes drošības direkcijā un tikai tad lemt, vai uzrādītās kļūdas ir jāremontē.

«CSDD tie ir laikam pārdesmit eiro un mēs noskaidrojam, kas ir bojāts. Tad mēs zinām ar ko mums jārēķinās, bet ja mēs vienkārši uz dullo iedzenam mašīnu servisā tad tur var dieva zīmes būt beigās. Un ne jau visi uzņēmēji ir godprātīgi un serviss jau ir ļoti ieinteresēts, ka cilvēks neko nesaprot. Viņi pieraksta arī to defektu ar kuru tā mašīna ļoti labi vēl varēja sadzīvot arī turpmāko gadu vai divus.»