Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mairis Briedis: Man ir draugi, kas lieto kokaīnu

Policists, divu dēlu tēvs un Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis intervijā pastāstījis, kāda ir viņa attieksme pret apreibinošajām vielām, kā arī to, ka viņa draugi nebaidās lietot pat kokaīnu.

«Kad paskatos uz to pašu alu, sieva man saka - tu esi vai neesi profesionāls sportists, tu gribi vai negribi kaut ko sasniegt? Var jau domāt - viena pudele neko nemainīs. Bet varbūt mainīs! Tāpēc - nevajag. Parasti ir tā (vismaz man tā bija) - desmit dzērāji, es viens pats nedzērājs. Tie, kuri dzer, grib ievilkt arī tevi. Kas, tu neesi mūsu kompānijā? Nevari turēt? Uz to vienmēr teicu - ja nāksi ar mani ringā un izturēsi tik un tik raundus, viss kārtībā - mēs esam vienā līmenī, vari droši dzert.

Mani uztrauc visi, kas pieskaras narkotikām (pats neesmu neko mēģinājis un arī negrasos mēģināt). Atkarīgais ir zombijs, kuram nekad nebūs naudas, viņš atradīsies nemitīgos meklējumos, zādzībās, kamēr nomirs.

Man ir draugi, pieauguši cilvēki, kas lieto kokaīnu. Eiforija un kas tur vēl. Bet kāda tam jēga? Vēl tu esi jauns, tev ir trīsdesmit gadu, bet tā ir bumba ar laika degli. Piecdesmit gadu vecums vīrietim ir spēka gadi. Domāju, šodienas jaunatne piecdesmit gadu vecumā to bumbu sevī jau būs uzspridzinājusi un savu organismu sadrupinājusi, galvenokārt jau nervu sistēmu,» žurnālam «OK!» pastāstīja Briedis.

Bokseris uzskata, ka narkotikas grauj cilvēka «iekšējos resursus»: «Tie, kas saka - es jau tikai vieglās, es jau tikai marihuānu, neapzinās, ka marihuāna, ko viņi pērk, nav tīra marihuāna, bet gan ar amfetamīna un heroīna piemaisījumu, lai būtu cits efekts. [..] Kokas lapas deva vergiem, lai viņi spētu ilgāk un vairāk strādāt. Viņi ari strādāja - un tad nomira! Par to jau neviens lietotājs nerunā - runā tikai par to, cik forši tajā brīdi bijis.»

Briedis brīvajā laikā nemīl doties arī uz klubiem vai lieliem masu pasākumiem, jo tagad dod priekšroku klusumam un kvalitatīvi pavadītam laikam ar ģimeni, ik pa laikam dodoties kopīgos ceļojumos.

Kā zināms, 32 gadus vecais bokseris savs karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

Briedis iepriekšējo dueli aizvadīja 1. aprīlī, kad Dortmundē savā īpašumā ieguva WBC čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā. Briedis pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām.