Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Laiks, kad nebija nekā smieklīgāka par nēģeri

Plakātu kolekcijā skatāma dīvainā un rasistiskā 19. gadsimta amerikāņu izklaides gaume laikā, kad nebija nekā smieklīgāka par melnādainiem cilvēkiem.

«Minstreļu» šovi 19. gadsimta Amerikā bija viens no populārākajiem veidiem, kā izbēgt no ikdienas rūpēm un, daudz nedomājot, izsmieties.

Cilvēki visā valstī pārpildīja teātrus, lai vērotu baltādainos aktierus, kas nopūderējuši melnas sejas un nedabīgi sarkanas lūpas, attēloja morus absurdās situācijās, pēc iespējas spilgtāk parādot to muļķību un neveiklību.

Vēlāk melnādainos jokdarus sāka attēlot paši melnādainie, jo tas bija ienesīgs naudas avots, tomēr vajadzēja pamatīgi zemu nolaisties, lai savas rases cilvēkus pārvērstu par izsmiekla objektiem.

Kā izteicās melnādainais amerikāņu rakstnieks Frederiks Duglass (Frederick Douglas), «šie šovi atspoguļo nekrietnās baltādaino sabiedrības samaitāto un atbaidošo gaumi».

«Minstreļu» šovi popularitāti Amerikā zaudēja tikai 20. gadsimta otrajā pusē un mūsdienās vairs tikai atgādina par Amerikas drūmākajām vēstures epizodēm.