Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Strūklakas izbūves dēļ Ogrē nozāģē sešus kokus

Ogrē saistībā ar strūklaku kompleksa «Digitālais ūdens aizkars» izbūvi nozāģēti seši koki, četri bērzi, viena kļava un viena goba, aģentūra LETA noskaidroja pie Ogres novada pašvaldības pārstāves Baibas Trumekalnes.

Koku nozāģēšanu pašvaldība skaidro ar to, ka diviem no bērziem bijusi trupe sakņu zonā, kā arī sausi zari koka vainagā, viens no kokiem sasvēries, radot potenciālus lūšanas draudus. Nozāģētā kļava atzīta par mazvērtīgu, arī tai bija nokaltusi galotne. Gobai konstatēti iekšēji stumbra bojājumi, skaidro pašvaldība.

Par ciršanu tikusi organizēta arī publiskā apspriešana, kuras laikā saņemti divi iebildumi, taču tajos neesot saskatīs pamatojums.

Brīvas ielas skvērā saistībā ar pašvaldības plānu Brīvības ielā pie «Zelta liepas» ēkas iekārtot atpūtas zonu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem tiek izbūvēts strūklaku komplekss un bruģī iebūvēts kustīgu ūdens strūklaku paklājs, kurā varēs atveldzēties un bradāta, skaidroja Trumekalne.

Pēc skvēra pabeigšanas tikšot ierīkoti apstādījumi, tostarp iestādīts ozols un liepa.

Brīvības ielas skvēra pārbūves projekta izstrādes tiesības par 40 885 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, ieguvusi SIA «Ainavu projektēšanas darbnīca «Alps»», kura dibinātāja ainavu arhitekte Helēna Gūtmane projektējusi Barona ielas pārbūvi Rīgā.

Savukārt tiesības veikt skvēra 1.kārtas būvniecību ieguvis SIA «Tilts», kas to darīs par 803 768 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

170 000 eiro no pirmās kārtas būvniecības izdevumiem segti no valsts budžeta programmas «Mērķdotācijas pašvaldību pasākumiem» ar Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»- «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK atbalstu, vēsta pašvaldība.