Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Beļģijā uzcepta omlete no astoņiem tūkstošiem olu

Beļģijas pilsētā Malmedī otrdien, 15. augustā, pasaules milzīgās omletes brālība pagatavoja omleti, kas sastāvēja no apmēram astoņiem tūkstošiem olu.

Šī gada festivālā omlete tika gatavota uz milzīgas, ieeļļotas pannas, kuras diametrs bija četri metri – ēdiena pagatavošanā tika izmantots arī šķiņķis un sīpoli.

Ēdienu lielajā pannā ar iespaidīga izmēra koka instrumentiem maisīja vairāk nekā desmit cilvēki. Pēc maltītes pagatavošanas ēdiens tika izdalīts skatītājiem.

Pasaulē ir kopumā septiņas milzīgās omletes brālības – divas atrodas Francijā, bet pa vienai Jaunkaledonijā, ASV, Kanādā un Argentīnā.

Kā zināms, vairākās Eiropas valstīs ir konstatētas olas vai to produkti, kas saindēti ar cilvēka veselībai bīstamu insekticīdu fipronilu – pašlaik izmeklēšana norit arī Beļģijā. Pasākuma organizatori informēja, ka festivālā izmantoto olu izcelsme ir pārbaudīta un tās uzskatāmas par drošām lietošanai uzturā.