Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar prezidentu un kultūras ministri nosvinēta pirmās Simtgades filmas pirmizrāde

Ceturtdienas, 17. augusta vakarā līdz pēdējai vietiņai piepildītā kinoteātra «Forum Cinemas» lielajā «Scape» zālē ar sirsnīgiem aplausiem un Valsts prezidenta un kultūras ministres uzrunām sveikti filmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» veidotāji, «Apollo» informē Nacionālais Kino centrs.

Pirmizrādes vakarā režisoru Vari Braslu, scenārija autoru Alvi Lapiņu, producentu Gati Upmali un citus filmas veidotājus apsveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, citējot Vara Braslas leģendāro filmu «Emīla nedarbi» (1985) un novēlot arī jaunajai filmai tādu pašu skatītāju mīlestību un filmas citātu folklorizēšanos. Turklāt prezidents atklāja, ka pirmoreiz skatīšoties filmu, pats jau būdams vectēva statusā, un ar to izpelnījās vētrainus aplausus.

Filmas veidotājus un skatītājus ar pirmo Simtgades filmu apsveica arī kultūras ministre Dace Melbārde un Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, oficiālo daļu asprātīgi vadīja aktieris Lauris Dzelzītis, kurš filmā «Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru» filmējies policista lomā. Skatītājus uzrunāja arī abi bērnu lomu tēlotāji – Markuss Jānis Eglītis apsveica visus simtgadē, bet Eva Ozola novēlēja: «Lai daudz skatītāju!»

Režisors Varis Brasla un citi filmas veidotāji tūlīt pēc jaunās ģimenes spēlfilmas «Vectēvs, kas bīstamāks par datoru» pirmizrādes Rīgā dodas ceļojumā pa Latviju, lai satiktos ar skatītājiem reģionu pirmizrādēs, un jau 18. augustā pulksten 17:00 tikšanās ar skatītājiem plānota Kuldīgā, kur 2016. gada vasarā notika filmas uzņemšana.