Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elīna Maligina: Man ir kauns no savas valsts

Māksliniece, farmācijas uzņēmuma «Silvanols» valdes priekšsēdētāja un bijusī Dailes teātra aktrise Elīna Maligina (Dzelme) ir ļoti pretrunīgi vērtēta personība - tam par iemeslu ir viņas allaž bravūrīgā attieksme, izjukusī laulība ar Dailes teātra māksliniecisko vadītāju Dž. Dž. Džilindžeru un nu iestūrēšana laulības ostā ar «Olainfarm» īpašnieku Valēriju Maliginu. Piedāvājam dažus spilgtus citātus no Annas Peipiņas intervijas «Meitene, kas spēlējas ar uguni», kas publicēta žurnāla «Santa» septembra numurā.

«Es kopš dzimšanas neesmu mainījusies. Man visi šo saka - tu tik mainies un mainies. Beidziet! Kāda piedzimu, tāda esmu. Un es arī cenšos saglabāt sevi. Varu izskatīties pēc astoņkāja, Mikimausa vai princeses, varu staigāt biznesa uzvalkā, bet domāšana un vērtības man tik un tā paliks tās pašas».

«21. gadsimts ir mārketinga gadsimts, un arī teātris ir pirksim un pārdosim. Ar mākslu tur ir maz sakara. Esmu pateicīga, ka man bijusi iespēja iegūt brīnišķīgu pieredzi teātrī, nospēlēt daudzas lomas, to visu izdzīvot, mācīties psiholoģiju, kustēties, kustināt smadzenes kopā ar ķermeni. Esmu priecīga par šo pieredzi. Bet tas, kas pasaulē tiek pozicionēts kā laikmetīgā māksla, ir ļoti dīvains pārejas periods. Vairāk mārketinga nekā radīto darbu periods. Mēs vairāk atvemjam kaut ko, kas ir bijis».

«Man ir kauns no savas valsts. To vari droši rakstīt. Jā, man nepatīk šī valsts, patriotisku jūtu man nav nemaz».

«Esmu pietiekami labā statusā, lai varētu atļauties iet pasaulē pa tiešo, par ko esmu pateicīga savam vīram, kurš mani gan grib, gan spēj nodrošināt, un nav runa tikai par naudu, te vairāk ir komunikācija, atbalsts, saprašana. Jo viens ir uztaisīt par zvaigznīti smerdelīti tepat uz vietas, bet otrs ir pamēģināt ieiet lielajā tirgū un tur pasisties ar asiņainu degunu pret sienu».

«Man ir bijis, ka nav, ko ēst, esmu bijusi badā, esmu strādājusi četros darbos vienlaikus, un man ir arī bijusi pašai nauda. Pašlaik nevaru sūdzēties par savu finansiālo stāvokli. Jā, kuram tad nepatīk nauda? Visiem patīk. Man arī patīk. Bet man vairāk patīk lietas, ko nauda spēj papildināt. Plika nauda - fuck you, tā neko man nedod».

«Es iestājos par sieviešu tiesībām, domāju, ka feminisms manī ir kopš dzimšanas, bet tam nav sakara ar to, ka dažkārt izvēlos puicisku stilu.

Es protu spēlēties, un man patīk brīžam tracināt tautu, tad viņi mani sauc par lesbieti, tad par monstru, par huligānu.

Lai jau sauc, kas man. Esmu piedzimusi sieviete un esmu par to laimīga, kaut vai tāpēc, ka spēju dzemdēt».