Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ašeradens skaidro biedru izstāšanos no «Vienotības»

«Vienotības» valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens biedru izstāšanos no partijas skaidro ar pārmaiņu procesu partijā, kā rezultātā vairāki līdzšinējie politiskā spēka pārstāvji nolēmuši atstāt partiju. Reizē jauni atbalstītāji pauduši gatavību iestāties «Vienotībā».

Ašeradens uzsvēra, ka ciena Garkalnes un Liepājas nodaļu biedru izvēli un brīvību, pieņemt lēmumu par politiskā spēka atstāšanu. Partijas vadītājs pauda cerība, ka šie cilvēki turpinās būt iesaistīti politiskajos procesos, jo pašlaik lielākā daļa sabiedrības politiskajā dzīvē aktīvi nepiedalās.

Viņš skaidroja, ka pārmaiņu procesā būs gan biedri, kam jaunais piedāvājums ir akceptējams, gan tādi, kam tas nav pieņemams. Tajā pašā laikā «Vienotība» ir saņēmusi arī iesniegumus par jaunu biedru uzņemšanu, kuru izskatīšana ir plānota valdes sēdē pirmdien, 28.augustā.

Gan Garkalne, gan Liepāja ir ļoti svarīgas reģionālās vietas, un «Vienotība» centīsies atjaunot Garkalnes nodaļu, skaidroja Ašeradens. Vaicāts, vai no partijas nevarētu aiziet vēl biedri, politiskā spēka priekšsēdētājs norādīja, ka pašlaik būtu «ļoti neapdomīgi apgalvot», kas tas nenotiks. Pēc tam, kad nesen ievēlētā valde pieņems jauno darbības programmu, varētu būtu arī ar to nepamierināti biedri, kas var izvēlēties atstāt politisko spēku. Reizē šajā situācijā var augt partijas atbalstītāju skaits, jo «Vienotībai» var pievienoties tie, kas gribēs atbalstīt jauno piedāvājumu.

Atbildot uz jautājumu, vai biedru izstāšanās no «Vienotības» var kļūt masveidīga, Ašeradens norādīja, ka 19.augustā notikušajā parijas kongresā viņam bija iespēja tikties ar pietiekoši lielu daļu biedru un nekas neliecināja par šādu iespēju. Viņš vērsa uzmanību, ka «Vienotība» strādā pie sava politiskā piedāvājuma un jauna sadarbības modeļa ar nodaļām. Valdes pirmais darba seminārs notiks nākamnedēļ, un drīz pēc tam sekošot arī nākamā darba sanāksme.

Kā ziņots, vairumam «Vienotības» Garkalnes novada nodaļas biedru pametot politisko spēku, pieņemts lēmums likvidēt partijas Garkalnes nodaļu.

Nodaļas vadītāja vietniece Elga Liepiņa iepriekš aģentūru LETA informēja, ka vairums jeb 13 no 17 Garkalnes novada nodaļas biedriem vērsušies pie Ašeradena ar iesniegumu par izstāšanos no partijas, neredzot iespēju turpmāk būt par šīs partijas sastāvdaļu.

Jau vēstīts, ka no partijas «Vienotība» plāno izstāties arī daļa Liepājas nodaļas biedru.

Kolektīvo iesniegumu par izstāšanos no partijas «Vienotības» valdei plānots nosūtīt nākamnedēļ, aģentūrai LETA apstiprināja Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks, kurš arī pats pametīšot partiju. Pagaidām viņš vēl nevarot pateikt, cik nodaļas biedru no partijas izstāsies. Nodaļa esot liela - tajā ir ap 70 biedru, un Robežnieks turpinot apzināt viņu plānus par turpmāko darbību partijā.