Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairums vāciešu par galveno problēmu uzskata imigrāciju

Vairāk nekā puse vāciešu ir nobažījušies par valsts spēju tikt galā ar imigrāciju, lai gan šis satraukums kopš pagājušā gada ir mazinājies, liecina piektdien publiskotie aptaujas rezultāti.

Saskaņā ar aptauju, kuru veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums «GfK Verein», 56% vāciešu ir nobažījušies par imigrāciju un par imigrantu integrāciju, kamēr pērn par to bija satraukti 83% aptaujāto.

Arī austrieši, zviedri, šveicieši un amerikāņi imigrāciju un integrāciju uzskata par vislielāko problēmu, kas tos sagaida 2017.gadā.

Kopumā pētījuma «Valstu problēmas 2017.gadā» ietvaros intervēti 27 500 respondentu 24 dažādās valstīs.

«Kopš bēgļiem slēgts Balkānu ceļš un kopš ES (Eiropas Savienības) un Turcijas vienošanās, kas stājās spēkā 2016.gada martā, Vācijā ieceļojošo bēgļu skaits ievērojami krities,» norāda «GfK Verein» vadītājs Raimunds Vildners.

«Taču, lai gan šīs lietas nobremzējušas turpmāko imigrāciju, daudzi vācieši joprojām ir nobažījušies par uzdevumiem, kas saistīti ar imigrantu integrāciju,» piebilst Vildners.

Otrs jautājums, kas visvairāk satrauc vāciešus, ir nabadzība, kas kļuvusi aktuālāka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem.

Aptuveni 17% aptaujāto Vācijā atzinuši, ka viņus satrauc nabadzība. Tas ir par desmit procentpunktiem vairāk nekā pērn.

Respondenti īpaši norūpējušies par nabadzību pensionāru vidū.

Pieaudzis satraukums arī par noziedzību, par kuru nobažījušies 16% vāciešu.

Starp desmit jautājumiem, kurus vācieši uzskata par vissatraucošākajiem, ir arī terorisms, kas konstatēts pirmo reizi, kopš uzņēmums uzsācis šo aptauju.

Terorismu kā satraucošu problēmu minējuši deviņi procenti respondentu.

Dažas no valstīm, kurās veikts pētījums, respondenti kā lielāko problēmu nosaukuši bezdarbu. Bezdarbu par galveno problēmu uzskata franči, indieši un itāļi.

Pirms desmit gadiem arī vācieši to uzskatīja par galveno problēmu, taču šogad bezdarbu kā satraucošāko jautājumu minējuši tikai 16% aptaujāto.