Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TOP7 iemesli, kādēļ darba devējam pieņemt praktikantu

Kā atzīst eksperti prakse ir laba, ja ne pati labākā, iespēja pārbaudīt potenciālos darbiniekus un atrast sev labākos talantus! Zemāk apkopoti TOP7 iemesli Latvijā un pasaulē, kādēļ darba devēji pieņem praktikantus.

1. Praktikanti nāk ar lielu enerģiju

Lai arī praktikantiem nav lielas darba pieredzes, viņi ir vieni no vismotivētākajiem cilvēkiem uzņēmumā! Praktikants vēlas iegūt jaunas prasmes, pieredzi, labu atsauksmi, kā arī parādīt sevi no labās puses. Praktikanti ir pilni ar dzīvi un vēlas mācīties!

2. Praktikanti var kļūt par labākajiem darbiniekiem

Prakse.lv

3. Nāk ar jaunām idejām un perspektīvām

Nav noslēpums, ka ikvienā organizācijā reiz iestājas rutīna, kas bieži vien to nogalina. Praktikants ienes komandā svaigumu un jaunas idejas! Praktikanti spēj piedāvāt paskatīties uz lietām no cita skatījuma un izaicināt «tā mēs vienmēr darām», piedāvājot jaunas alternatīvas. Lai arī dažkārt viņu idejas var likties pārāk trakas, ir vērts ieklausīties un mainīties!

4. Palīdz ar darbiem, ar kuriem esat aizķērušies

Vienmēr ir mazāki vai lielāki darbi, pie kuriem nav laiks pieķerties un tos izdarīt. Praktikants var palīdzēt! Ir tikai nepieciešams nodefinēt darbus, un praktikants to izdarīs ar lielāko prieku. Praktikantam tā ir iespēja mācīties no Jums un redzēt, kā lietas notiek reālajā dzīvē.

5. Ar tehnoloģijām ir uz «Tu»

Jaunā paaudze ir piedzimusi ar tehnoloģijām - sociālie mediji, datori, google, digitālā vide - tas ir sīkums priekš viņiem. Tādēļ praktikanti var būt ļoti noderīgi palīgi sociālo kontu uzturēšanā, dažādu brīnišķīgu prezentāciju un infografiku izveidošanā, datu analīzē u.c.

6. Praktikanti prasa nelielus finanšu ieguldījumus

Kaut arī praktikanti bieži var būt izcili talantīgi, viņi neprasīs samaksu par savu darbu, jo saprot, ka ir tikai savas karjeras sākumā, un ir priecīgi, ka darba devējs piedāvā iespēju iegūt pieredzi. Ja gadījumā uzņēmums vēlas nosegt ceļa vai ēdināšanas izdevumus - tad tas ir lieliski!

7. Praktikants kļūst par Jūsu reklāmu

Visi labie darbi nāk atpakaļ! Dodiet iespēju praktikantam - un visi praktikanta kursa biedri uzzinās par Jums! Un vēl daudzus gadus pēc tam par Jums runās, jo cilvēki vienmēr atceras un piemin savu prakses vietu, kur sākās viņu karjera. Tas ļaus Jums piesaistīt ne tikai labākos talantus nākotnē, bet arī klientus.

Prakse.lv

<span lang="lv-lv" xml:lang="lv-lv">www.prakse.lv</span>

Portālā ir veikti būtiski uzlabojumi Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas projekta «Kvalitatīvas prakses darba tirgum» Nr.2014-1-LV01-KA202-000522 ietvaros.