Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: «Land Rover» met izaicinājumu pajūgu suņiem

Ņemot vērā, ka aptuveni 50 procentiem no Land Rover klientiem pieder suns vai viņi regulāri ceļo kopā ar suni, Land Rover pārbauda savas spējas, nogādājot pajūga suņu komandu uz pazemes sniega tuneli Somijā, lai veiktu unikālu treniņa izaicinājumu.

Šī gada siltā vasara daudzviet Ziemeļeiropā ir izkausējusi visu sniegu. Land Rover aizveda haskiju komandu, kurai bija vajadzīgs treniņš, lai gatavotos ziemas čempionātam, uz Somijas Vesileppis slēpošanas tuneli, kur tie varēja pienācīgi izskrieties sniega trasē.

Discovery Sport SUV sagādāja spēcīgu konkurenci Somijas vidējās distances čempionei Laurai Kērieinenai (Laura Kääriäinen) un viņas sešu pajūga suņu komandai. Abi sacentās sīkstā un unikālā 1 km garā sprintā Somijas Vesileppis pazemes slēpošanas tunelī.

Viļņainais zemūdens tunelis ir izgriezts pamatiežos 35 m zem zemes līmeņa, un tajā tiek uzturēta nemainīga -2°C temperatūra, lai vasaras sezonā saglabātu 20 cm biezu sniega kārtu, tādējādi padarot to par ideālu Discovery Sport visaptverošo spēju pārbaužu norises vietu.

Startā dodoties pretējos virzienos, suņiem bija skaidrs uzdevums. Pēc pirmās nogāzes tiem izdevās attīstīt un saglabāt ātrumu – parasti ap 35 km/h. Savukārt Discovery Sport ceļā vienā no apļiem atradās ledus bluķi, kas bija īsti piemēroti riteņu pielāgošanas un vilces kontroles sistēmu pārbaudei.

Pēc diviem apļiem tunelī pajūga komanda un Discovery Sport atradās sānu pie sāna, taču Land Rover, kam ceļā nācās tikt galā ar unikāliem ledus šķēršļiem, tomēr par mata tiesu izdevās uzvarēt šajā neparastajā izaicinājumā.

Vadītājs Karls Ričardss (Karl Richards), Jaguar Land Rover stabilitātes vadības sistēmu galvenais inženieris: «Sniegs ir viena no prasīgākajām virsmām, ar ko vadītājiem visā pasaulē jāsastopas ziemas laikā, un Discovery Sport pierādīja, ka šajos apstākļos jūtas tikpat komfortabli kā suņi. Land Rover uzlabotā Terrain Response tehnoloģija un atjautīgā pilnpiedziņas sistēma nodrošina mūsu Premium līmeņa kompaktajam SUV pašam savu klasi, pārvietojoties apvidū, – neatkarīgi no tā, vai pasažieri ir divkājaini vai četrkājaini.»

Pirms sacīkstēm ar Discovery Sport īpašo piederumu palīdzību pajūga barvedis – haskijs Jami – tika droši nogādāts sniega tunelī pie savas komandas, kas nevarēja vien sagaidīt došanos sniegā. Land Rover pilna augstuma bagāžas nodalījuma atdalošais tīkls neļauj mīļdzīvniekiem iekļūt pasažieru nodalījumā, un tas viegli uzstādāms automobiļa stiprinājuma vietās, savukārt izturīgs gumijas paklājiņš pasargā bagāžas nodalījuma grīdu un pat satur izlietu šķidrumu.

Ērtību funkcijas, tostarp Land Rover ar žestu darbināmās bagāžas nodalījuma durvis, atvieglo Jami iekļūšanu un izkļūšanu no Premium kompaktā SUV, savukārt Surround kameru tehnoloģija, kurai iespējams piekļūt no 10 collu centrālā skārienekrāna, ļāva vadītājam Ričardsam saprast, kur atrodas suņi, manevrējot tunelī.