Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas pirmais Vegānfestivāls pulcējis 5000 cilvēku

Sestdien K. K. fon Stricka villā notikušais Vegānfestivāls, kas Latvijā norisinājās pirmoreiz, ir izraisījis plašu interesi — pēc organizatoru aplēsēm to apmeklējuši vairāk kā 5000 cilvēku. Īpaši liela piekrišana apmeklētāju vidū bijusi vegānisko ēdienu gatavošanas meistarklasēm, lekcijām, sarunām ar sporta treneriem, kā arī festivālā pārstāvētajām kafejnīcām. 

«Nebiju domājis, ka vegānu pasākumā varēs tik garšīgi paēst,» atzīst festivāla apmeklētājs Agris, kurš saka, ka iepriekš nav sevišķi interesējies par vegānisku dzīvesveidu, taču Vegānfestivāls kļūs par impulsu uzzināt par to vairāk. Vegāniskās kafejnīcas «Terapija» vadītāja un viena no festivāla vēstniecēm Elīna Dzelzskalēja norāda, ka viņas novērojumi liecina — lielāko interesi vegāniskie burgeri, kūkas un citi gardumi raisa tieši nevegānu vidū: «cilvēki nereti ir pārsteigti, cik daudzveidīga un garšīga ir virtuve, kurā netiek izmantoti dzīvnieku izcelsmes produkti. Un tas ir brīnišķīgi, jo mūsu misija ir ne tikai pabarot pašus vegānus, bet arī iepazīstināt ar šādu dzīvesveidu daudz plašāku cilvēku loku».

Vegāniska dzīvesveida festivāli ir iesakņojusies tradīcija Rietumeiropas zemēs, un to mērķi lielākoties ir līdzīgi — relaksētā atmosfērā iepazīstināt sabiedrību ar vegānisku dzīvesveidu, tā priekšrocībām cilvēka veselībai, dabai un dzīvniekiem. Taču Latvijas Vegānfestivāla tēmu loks bija plašāks, ietverot gan atkritumu samazināšanas un mežu aizsardzības iniciatīvas, gan arī labu mūziku. Dienas un vakara gaitā uz Vegānfestivāla skatuves kāpa tādas Latvijā iemīļotas grupas kā «Very Cool People», «My Radiant You», «The Coco’nuts», «The Big Bluff» un daudzi citi.

«Latvijas sabiedrībā joprojām pastāv daudz stereotipu par vegānismu. Šis festivāls apmeklētājiem ļāva pārliecināties, ka vegānisma dzīvesveidam ir arī citas šķautnes, ieklausoties kā pavāros, lektoros un meistarklašu vadītājos, tā ražotājos, sportistos un mūziķos. Mums kā organizatoriem apmeklētāju kuplais skaits rada motivāciju rīkot līdzīgus pasākumus arī turpmāk. Un nākamgad programma varētu būt vēl plašāka,» norāda biedrības «Dzīvnieku brīvība» vadītājs Aivars Andersons. Jāpiebilst, ka interese par vegānisku dzīvesveidu Latvijā ar katru gadu palielinās.