Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD izplata aicinājumu bērnu vecākiem un skolotājiem

Lai jaunais mācību gads paietu bez raizēm par drošību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus, skolotājus un pedagogus pārrunāt ar bērniem un jauniešiem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība.

Diemžēl statistika rāda, ka ļoti daudzās nelaimēs iet bojā un cieš bērni - līdz šī gada augusta beigām ugunsgrēkos bojā gājuši divi bērni, 42 ir cietuši, savukārt no ūdenstilpnēm izcelti divi noslīkuši bērni. Lielākajā daļā no negadījumiem varēja izvairīties, taču nezināšana, neapdomīga un pārgalvīga rīcība bieži vien noved pie traģiskām sekām.

Pieaugušajiem ar bērniem ir jāpārrunā tas, kuros gadījumos ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot. Kā arī jāpārrunā iespējamā rīcība situācijās, kad ir notikusi nelaime, bet nav pieejams telefons, lai izsauktu glābējus – jādodas pie kaimiņiem vai jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāizstāsta par notikušo. Vēlams ir izskaidrot bērnam, ka dažādi aizliegumi pastāv nevis tāpēc, ka pieaugušie tā grib, bet gan tāpēc, lai nenotiktu nelaimes.

Bērnam ir jāizskaidro, ka, pat, ja viņš ir izraisījis nelaimi, viņam nedraudēs sods, savādāk kritiskā brīdī bērns domās nevis par to, kā izglābties pašam, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda par nelaimes izraisīšanu.

VUGD novēl drošu un panākumiem bagātu jauno mācību gadu!