Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijā aizturēti četri karavīri par piederību neonacistu grupējumam un teroraktu plānošanu

Lielbritānijas policija aizturējusi četrus aktīvā dienesta karavīrus, kuri ir aizliegta neonacistu grupējuma biedri un tiek turēti aizdomās par teroraktu plānošanu.

Visi četri ietilpuši neonacistu grupējumā «Nacionālā rīcība». Grupējums ir aizliegts Lielbritānijā un par dalību tajā draud cietumsods līdz desmit gadiem.

Rietummidlendas pretterorisma vienība paziņoja, ka aizturējusi četrus cilvēkus aizdomās par teroraktu gatavošanu. Kā pavēstīja pretterorisma vienība, vīrieši aizturēti «iepriekš izplānotas un izlūkdienesta vadītas operācijas ietvaros un sabiedrības drošībai draudu nepastāv».

Lielbritānijas armija apstiprināja, ka «atbilstoši terorisma likumam aizturēti vairāki dienoši armijas locekļi par saistību ar ārpus likuma izsludinātu galēji labējo grupējumu».

Valdība grupējumu «Nacionālā rīcība» aizliedza decembrī un tas kļuva par pirmo galēji labējo grupējumu, kas pasludināts ārpus likuma kā teroristiska organizācija.