Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mikroplastmasas daļiņas piesārņo 83% pasaules pilsētu krāna ūdens

Mikroplastmasas daļiņas piesārņo 83% pasaules pilsētu krāna ūdens, sasniedzot 94% ASV un 72% Eiropā, liecina trešdien publicēts pētījums.

ASV izmeklējošās žurnālistikas grupas «Orb» pētījums atklāja «agrāk nezināmu plastmasas piesārņojumu krāna ūdenī pilsētā visā pasaulē». Pētījums parādīja, ka «no ASV Kapitolija zālēm līdz Viktorijas ezera krastiem Ugandā sievietes, bērni, vīrieši un zīdaiņi ar katru ūdens glāzi patērē plastmasu».

Vairāk nekā 80% pasaules piecos kontinentos savāktie paraugi bijuši pozitīvi uz mikroplastmasas daļiņām.

Vides aktīvistu organizācija «Greenpeace» paziņoja, ka krāna ūdens piesārņojums ir «vēl viens neredzēts simptoms tam, kā plastmasas piesārņojums spēj nokļūt jebkur».

«Tam mūs ir jāved pie prāta,» sacīja 2006.gada Nobela Miera prēmijas ieguvējs Muhamads Junuss no Bangladešas. «Mēs zinājām, ka plastmasa pie mums atgriežas caur pārtikas ķēdi. Tagad mēs redzam, ka tā pie mums atgriežas caur mūsu dzeramo ūdeni. Vai mums ir izeja?»