Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja: 74% iedzīvotāju meklē jaunus apskates galamērķus Latvijā

Apceļojot Latviju, 74% iedzīvotāju dod priekšroku apskatīt jaunas vietas, kas līdz šim nav apmeklētas, liecina pētījumu kompānijas «SKDS» un dabīgā minerālūdens «Mangaļi» veiktā aptauja.

Tikai 13% aptaujas respondentu atzina, ka dod priekšroku apmeklēt tādas vietas, kur jau bijuši iepriekš; 4% atzinuši, ka Latvijas robežās neko nevēlas apskatīt; bet 9% nebija viedokļa.

Aktīvākie jaunu apskates vietu meklētāji ir gados jaunāki iedzīvotāji, it īpaši līdz 25 gadiem – šajā vecuma grupā to īpatsvars veido gandrīz 90%. Zinātkārākie apskates vietu meklētāji ir Zemgales iedzīvotāji (82%), kam seko Vidzemes (77%), Latgales (72%) un Rīgas iedzīvotāji (70%).

Aptauja veikta tiešsaistē un tajā piedalījās 1005 respondentu no dažādiem Latvijas reģioniem.

Kā informēja dabīgā minerālūdens «Mangaļi» pārstāvji, projekta laikā šā gada 16.septembrī notiks bezmaksas ekspedīcijas - gida pavadībā tiks organizēta «krastošana» jeb pārgājiens pa Līgatnes upes iežu un alu taku. Vienlaikus tiks rīkots arī izbrauciens ar kuģīti maršrutā Likteņdārzs-Kokneses pilsdrupas-Pērses upe.

Savukārt 23.septembrī tiks rīkota Māra Oltes vadītā ekspedīcijā gar Ogres upes ielejas krācēm.

mangalidizvietas.lv

Godinot Latvijas ūdens resursus, šogad pavasarī uzsākts jauns projekts «Mangaļi dižvietas», aicinot iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus par labākajām ūdens vietām, lai līdz Latvijas simtgadei kopīgi izveidotu karti jeb «dižceļvedi» ar vismaz 100 dižvietām, kas saistītas ar Latvijas upēm, ezeriem, strautiem un avotiem.

Iedzīvotāji līdzdarboties projekta veidošanā un pievienot, viņuprāt, unikālās vietas var projekta interneta vietnē. Kartē patlaban pievienotas vairāk nekā 80 ūdens dižvietas.