Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koncertzāle «Palladium» jauno sezonu uzsāk arhitektūras pieminekļa statusā

Savas darbības septīto sezonu koncertzāle «Palladium» uzsāk jaunā statusā - ar Kultūras ministrijas rīkojumu koncertzāles ēka ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis.

«Esam patiesi priecīgi, ka Valsts kultūras pieminekļu inspekcija iekļāvusi koncertzāles unikālo ēku valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mūsuprāt, vēsturiskā vērtība ceļ koncertzāles vērtību arī tās apmeklētāju acīs, piešķirot ēkai neatkārtojamu šarmu, tādēļ gādājam par to, lai pienācīgi parūpētos un saglabātu ēkas vēsturisko mantojumu,» atzīst SIA «Palladium» valdes loceklis Ģirts Majors.

Kultūras ministrijas 2017. gada 4. augusta rīkojumā ar kuru koncertzāles «Palladium» ēka iekļauta aizsargājamo pieminekļu sarakstā, īpaši uzsvērts, ka ēkā ir iespējams izsekot arhitekūras risinājumu izmaiņām no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Objekta saglabājamās vērtības ir ēkas apjoma telpiskais risinājums pilsētbūvnieciskajā struktūrā, konstruktīvais risinājums, plānojuma telpiskais risinājums ar vēlākā laika izmaiņām un uzslāņojumiem, vēsturiskā interjera apdare, detaļas, interjera elementi, kas ir ēkas autoru dizainēti.

Koncertzāles ēka celta 1910. gadā pēc arhitekta Frīzendorfa izstrādātā projekta stateniskā jūgendstila manierē. Arī vēlākos pārveidojumus ēkai veikuši ievērojami arhitekti - Pāvils Dreijmanis, Artūrs Reinfelds, Modris Ģelzis, Ojārs Dombrovskis. Koncertzālēs ēkai ir unikāls apaļš jumta kupols, kas ir pilnībā saglabājies un liecina par inovatīviem tā laika inženiertehniskajiem risinājumiem. Ieejas hallē ir saglabājušās pusapļa veida monolītā dzelzbetona kāpnes, grīdas flīzes, kā arī griestu lampas veidotas no elementiem, kas saglabājušies no kinoteātra laikiem.

2011. gadā no jauna atvērtās koncertzāles «Palladium» interjera dizainu veidojusi Anna Butele, kurai izdevies sajūtu līmenī saglabāt «Palladium» tādu, kādu to no kinoteātra ziedu laikiem atceras pēdējās paaudzes, kā arī atklāt slēptus pirmspadomju laika slāņus, piemēram, veco apmetumu ar iespējamām Otrā pasaules kara laika ugunsgrēku pēdām.