Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Guntara Rača dzejoļi kļuvuši par pieprasītākajiem grāmatnīcās

Augusta izskaņā klajā nāca dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas «365» 1.daļa. Liels bija izdevēju un autora pārsteigums, ieraugot šo grāmatu vairāku lielāko Latvijas grāmatnīcu pieprasītāko grāmatu topa pašā augšgalā. Kā atzīst grāmatu izplatītāji, tad tas ir sen nebijis notikums, jo jaunas dzejoļu grāmatas reti kad parādās starp pieprasītākajām grāmatām, kur nu vēl ierindojas topa augšgalā.

Guntars Račs: «Viss sākās ar nevainīgu jaungada apņemšanos katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli un to publicēt savā «Facebook» profilā. Man pat prātā neienāca, ka tas daudziem būs tik vajadzīgi un tik nozīmīgi, jo ik vakaru dzejolīši saņem simtiem un dažreiz pat tūkstošiem «patīk», bet ar dažiem dzejoļiem mani sekotāji ir dalījušies vairāk nekā 12 000 reižu. Ik dienu saņēmu jautājumus par to, kad šie darbi iznāks grāmatā. Un tā kā es šo savu apņemšanos būšu piepildījis tikai šī gada 31. decembra vakarā, nolēmu izdot grāmatu divās daļās un pirmajā ir atrodami 183 pirmā pusgada dzejoļi no 1. janvāra līdz 2. jūlijam. Izrādās, katrs lasītājs meklē savu unikālo datumu, un tie, kuri dzimuši pēc 2. jūlija, jau prasa, kad iznāks grāmatas otrā daļa! Tas notiks nākamā gada februārī, jo tā vēl tikai top. Katru dienu!»

Dzintaru koncertzālē, festivāla «Latvijas pērles» ietvaros jau notika grāmatas atvēršana, un autors sniedza autogrāfus daudzajiem atnākušajiem viesiem, taču tagad ir plānota vērienīga dzejas dienu bibliotēku turneja. Guntars kopā ar saviem kolēģiem Uģi Tirzīti, Andri Alviķi un dziedātāju Katrīnu Binderi visu septembri un oktobri apceļos tuvākas un tālākas Latvijas bibliotēkas, pa laikam iegriežoties arī kādā lielajā pilsētā. Visos pasākumos kā īpašie viesi piedalīsies arī vietējie jaunie talanti.